کد خبر: 731134 A

قیمت نفت امروز- پنج شنبه- همگام با کاهش عرضه اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا به بالاترین سطح در سال ۲۰۱۹ نزدیک شد اما روند کند رشد اقتصادی مانع افزایش بیشتر نرخ این ماده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، قیمت نفت امروز- پنجشنبه- با حمایت کاهش تولید سازمان اوپک و به دنبال اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا افزایش یافته و به بالاترین سطح تجربه شده در سال ۲۰۱۹ نزدیک شد اما کاهش رشد اقتصادی جهان در برابر افزایش بیشتر آن مانع ایجاد می‌کند. 

معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با چهار دهم درصد افزایش معادل ۲۳ سنت به هر بشکه ۵۷ دلار و ۳۹ سنت رسید که این رقم به بالاترین سطح تجربه شده در سال ۲۰۱۹ معادل ۵۷ دلار و ۵۵ سنت در روز گذشته نزدیک است. 

معاملات آتی نفت خام دریای برنت شمال نیز با دو دهم درصد افزایش معادل ۱۲ سنت به هر بشکه ۶۷ دلار و ۲۰ سنت رسیده است که با نرخ روز گذشته معادل هر بشکه ۶۷ دلار و ۳۸ سنت فاصله چندانی ندارد.

تحلیلگران اقتصادی معتقد هستند که کاهش رشد اقتصاد جهانی مانع عبور نرخ نفت از بالاترین سطح ثبت شده در هفته جاری است. 

«بنجامین لو» تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوچرز در سنگاپور گفت: «کاهش رشد اقتصادی بدون شک موجب کاهش مصرف سوخت و به تبع مانع افزایش سود حاصل از افزایش قیمت می‌شود». 

 

اوپک ایران و ونزوئلا رشد اقتصادی نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر