کد خبر: 731089 A

​دو رقیب اصلی انتخاباتی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به منظور شکست وی در انتخابات پارلمانی زود هنگام در ماه آوریل آینده، با یکدیگر ائتلاف کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «بنی گانتز» رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و «یئیر لاپید» رئیس حزب میانه با انتشار بیانیه‌­ای از تشکیل لیست مشترک خبر داده و تأکید کردند که هر دو در صورت پیروزی در انتخابات، پست نخست‌وزیری را به صورت دوره­‌ای اداره می­‌کنند.

گانتز اخیرا حزب میانه «مقاومت اسرائیل» را تأسیس کرده و لاپید رئیس حزب«یش عتید» است.

گانتز و لاپید دو رقیب اصلی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هستند که در حال حاضر با پرونده فساد رو‌به‌رو است.

وی از حمایت «موشه یعلون» رئیس افراط‌گرای سابق ستاد مشترک رژیم صهیونیستی  برخوردار است.

«گابی اشکنازی» دیگر رئیس اسبق ستاد مشترک این رژیم نیز به حزب گانتز پیوسته است.

در بیانیه حزب «یش عتید» آمده است که لاپید وی با انگیزه حس عمیق احساس مسئولیت به میدان آمده و گانتز، لایید و یعلون از تشکیل لیست یکپارچه‌­ای خبر دادند که به عنوان حزب جدید حاکم اسرائیل روی کار خواهد آمد.

در ادامه این بیانیه آمده است که «حزب مذکور یک تیم رهبری جدید تشکیل خواهد داد که امنیت اسرائیل را تضمین و وحدت آحاد آن را دوباره احیا خواهد کرد».

حزب لیکود در واکنش به این موضع، بیانیه­‌ای را منتشر و هشدار داد: «انتخاب روشن است: با دولت چپ‌گرای لاپید و گانتز با حمایت احزاب عربی یا دولت راستگرا به رهبری نتانیاهو».

نتانیاهو روز گذشته- چهارشنبه- به منظور افزایش تعداد کرسی­‌های حزبش در انتخابات پارلمان، توافقی را مبنی بر اتحاد احزاب کوچک راست افراطی امضا کرد.

نتانیاهو و حزب لیکود دو هسته اصلی در نظر سنجی‌­ها هستند اما نخست‌وزیر با خطر احتمال اعلام فسادش توسط دادستان کل تا پیش از برگزاری انتخابات مواجه است.

لیکود نخست وزیر رژیم صهیونیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر