کد خبر: 730707 A

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که اگر مبلغی از پول‌هایی که اسرائیل به نیابت از تشکیلات خودگردان در قالب مالیات بر کالاهایی که از کرانه باختری و نوار غزه وارد می‌شوند دریافت می‌کند کم شود،‌ آنها را نخواهیم پذیرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز- چهارشنبه در مصاحبه با رادیو فلسطین گفت: «در دیدار با هیأتی از اعضای دموکرات کنگره آمریکا و گروه جی استریت، ما اصلا کل تعرفه را نمی‌پذیریم، ما آن را نمی‌خواهیم، آن هم برای خودشان». 

وی در ادامه افزود: «به صراحت به شما می‌گویم که اگر ما فقط 20 یا 30 میلیون شکل داشتیم به خانواده‌های شهدا پرداخت می‌کردیم، یعنی دولت غیر از این پول دریافتی پول دیگری ندارد که به خانواده‌های شهدا و اسرا و مجروحان پرداخت کند، این کاملا مفهوم و واضح است».

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین توضیح داد که علاوه بر این من از اسرائیل به تمام نهادهای بین‌المللی شکایت می‌کنم، شاید جهان صدای مرا شنید.

بیانیه‌های مالی درباره تعرفه‌ها حاکی از آن است که این اموال میزان ۸۰ درصد از حقوق کارمندان دولت را تأمین می‌کند و به تبع عدم دریافت این اموال در زمان مقرر خود به مفهوم عدم توان دولت در پرداخت تعهدات مالی است».

شورای امنیتی کابینه رژیم صهیونیستی روز یکشنبه اعلام کرد که اسرائیل حدود پنج درصد از هزینه مالیاتی را که به تشکیلات خودگران ارائه می‌داد، به دلیل حمایت این تشکیلات از فعالان فلسطینی بازداشت شده در زندان‌های این رژیم کم می‌کند.

بر اساس توافق‌های موقت صلح،‌ اسرائیل مالیات‌ها را به نیابت از دولت فلسطین جمع‌آوری کرده و حجم این درآمدهای مالیاتی به ۲۲۲ میلیون دلار در ماه می‌رسد که دو درصد آن را اسرائیل به عنوان حق کمیسیون برداشت می‌کند. 

همزمان با توقف گفت‌و‌گوها از سال ۲۰۱۴ اسرائیل گاهی این مبالغ را به عنوان یک حرکت اعتراض‌آمیز و یا به منظور اعمال فشار توقیف و تصرف می‌کند.

عباس در این دیدار که روز گذشته-  سه شنبه- در دفتر او در رام الله صورت گرفت، نسبت به نابودی روند صلح بین فلسطین و اسرائیل هشدار داد.

وی گفت: «روند صلح، ‌این روزها در آستانه نابودی است و ما نمی‌خواهیم که صلح در منطقه و جهان از بین رود زیرا نسبت به خطر از بین رفتن صلح در خاور میانه کاملا آگاه هستیم». 

عباس در ادامه گفت: «بنابراین از شما می‌خواهیم که در دولت آمریکا یا کنگره تمام تلاش خود را به کار گیرید و اسرائیلی‌ها را قانع کنید که صلح به نفع خود هر دو طرف و نیز آمریکا و جهان است».

وی متعهد شد که از روش‌های قانونی و صلح‌آمیز حقوق مردم فلسطین را بازستاند. 

رئیس تشکیلات خودگران گفت:«من حتما از حقم به روش‌های صلح آمیز و قانونی دفاع خواهم کرد هر اندازه هم که زمان نیاز داشته باشد، اما باید به حقومان دست یابیم».

 

 

 

غزه فلسطین محمود عباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر