کد خبر: 730656 A

وزیر دفاع ونزوئلا:

وزیر دفاع ونزوئلا تأکید کرد که ارتش به وفاداری مطلق به رئیس‌جمهوری ونزوئلا متعهد باقی خواهد ماند.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره،‌ «ولادیمیر پادرینو لوپز» وزیر دفاع ونزوئلا در مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی داخلی و در واکنش به تهدیدهای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا علیه ارتش برای حمایت از «خوان گوایدو» رئیس خود خوانده این کشور، تأکید کرد که ارتش همچنان به «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری قانونی این کشور وفادار باقی خواهد ماند و کسانی که خواهان دولت دست‌نشانده هستند، باید از روی اجساد ما عبور کنند.

وی گفت که ارتش ونزوئلا برای مقابله با هر نوع تجاوزی به مرزهای کشور در حال آماده‌باش کامل قرار دارد. 

لوپز تأکید کرد که سربازان کشورش مزدور و اجیر شده نیستند تا از هر که پول بیشتری دهد، پیروی کنند. وی گفت کسانی که خواهان حکومت دست‌نشانده آمریکا هستند، باید از روی جسد ما عبور کنند.

وزیر دفاع ونزوئلا همچنین تأکید کرد که دلیل بسته شدن مرزهای دریائی با جزیره «کوراسائو» متعلق به هلند در کارائیب، جلوگیری از استفاده از این جزیره به منظور ارسال کمک‌های انسانی آمریکا به کشور است. 

لوپز توضیح داد که به دستور رئیس‌جمهور سربازان در خطوط مرزی کشور برای مدت زمان نامشخصی مستقر شده و سفرهای دریائی بین بنادر کشور با بنادر جزایر هلند به حالت تعلیق درآمده است. 

دریافت کمک‌های انسانی یکی از نقاط اختلاف مادور با مخالفانش در سایه بحران اقتصادی و سیاسی ونزوئلا است.

پیش از این مادورو اعلام کرده بود که این کمک‌های انسانی بخشی از استراتژی آمریکا برای اشغال ونزوئلا به شمار می‌رود و او هرگز اجازه نخواهد داد که این هدف عملی شود. این در حالی است که مخالفان می‌گویند ۳۰۰ هزار نفر نیازمند کمک‌های فوری هستند. 

مادور با تأکید مجدد بر عدم اجازه به ورود کمک‌ها و داروهای آمریکا اعلام کرد که روسیه ۳۰۰ تُن کمک‌های انسانی برای ونزوئلا ارسال کرده که روز چهارشنبه به این کشور می‌رسد.

وی کمک‌های آمریکا در مرزهای کلمبیا با ونزوئلا را که در انتظار دریافت مجوز برای ورود به کشور هستند، تله فریبنده توصیف کرد. 

مادور گفت کالاهایی که از روسیه، چین،‌ ترکیه و بسیاری از کشورهای دیگر می‌آید، ‌با احترام هزینه آن را پرداخت کرده‌ایم.

در مقابل، برزیل عصر روز گذشته- سه‌شنبه- علام کرد که  شنبه آینده در چارچوب همکاری با آمریکا در مرزهای این کشور با ونزوئلا کمک‌های انسانی قرار می‌دهد. 

«برنو رودریگز» وزیر خارجه کوبا اظهارات ترامپ مبنی بر اعزام نیروهای نظامی هاوانا به کاراکاس برای حمایت از مادورو را تکذیب و اتهامات رئیس کاخ سفید علیه کشورش را «نفرت انگیز» توصیف کرد.

رودریگز در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «اتهامات آمریکا علیه کوبا نفرت‌انگیز است. دولت ما این عمل مزورانه را به قوی‌ترین و مستدل‌ترین شکل ممکن رد می‌کند». 

 

 

 

 

 

وزیر دفاع ونزوئلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر