کد خبر: 730246 A

روایت اشپیگل از اردوگاه هم‌پیمانان آمریکا در آلبانی؛

مجله اشپیگل در روایتی تکان‌دهنده به تشریح برخی جزئیات در اردوگاه اعضای گروه تروریستی منافقین در آلبانی پرداخته است.

به گزارش ایلنا به نقل از اشپیگل، بیش از دو هزار عضو گروهک تروریستی منافقین در شرایطی دشوار و طاقت‌فرسا در یک اردوگاه در آلبانی زندگی می‌کنند. گزارش‌های منتشر شده توسط جداشدگان از این گروه، حاکی از موارد متعدد شکنجه جسمی و ترور روحی اعضای آن است.

بر اساس این گزارش، در جاده‌ای روستایی در شمال غربی آلبانی، گروهی از زنان و مردان در یک کمپ، سخت مشغول تلاش برای براندازی نظام ایران هستند. آن‌ها سه بار در هفته خود را برای بریدن گلو، شکستن دست، بیرون آوردن چشم با دست و اجرای «لبخند گلاسکو» تمرین می‌دهند. این آخری یعنی بریدن صورت قربانی از گوشه دهان تا پای گوش‌ها. این‌ها همه روایتی است که یکی از اعضای پیشین کمپ گروهک تروریستی منافقین تعریف کرده است. 

این اردوگاه که مساحت آن به اندازه ۵۰ زمین فوتبال است، ۳۵ دقیقه با شهر تیرانا فاصله دارد، اما مردمان ساکن آن در نوعی ماشین زمان گرفتار شده‌اند. اعضای پیشین این گروهک گزارش داده‌اند که اکثریت دو هزار عضو این اردوگاه اجازه دسترسی به تلفن همراه را ندارند. این در حالی است که اعضای هیات فرماندهی این اردوگاه، این اظهارات را رد می‌کنند.

ساکنان اردوگاه منافقین، حق داشتن تلفن همراه، ساعت و تقویم ندارند. نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی نیز در جریان بازدید از این اردوگاه این مساله را تایید کرده‌اند.

برخی گزارش‌ها نیز حاکی از گروگان گرفته شدن شماری از اعضای ناراضی در درون اردوگاه است.

گروهک تروریستی منافقین مجاهدین خلق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر