کد خبر: 729472 A

ونزوئلا روز گذشته- یکشنبه- از ورود چهار نماینده پارلمان اروپا به این کشور ممانعت کرد و اقدام آنها را در بحبوحه بحران سیاسی کاراکاس با انگیزه‌های توطئه‌مآبانه توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی،‌ ونزوئلا روز گذشته با جلوگیری از ورود چهار نماینده اتحادیه اروپا به خاک این کشور، اقدام آنها را در اوج بحران سیاسی کاراکاس توطئه‌مآبانه توصیف کرد.

اتحادیه اروپا ماه گذشته و پس از پیروزی «نیکلاس مادورو» در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا به جمع طرف‌هایی پیوست که ریاست «خوان گوایدو» رهبر مخالفان و پارلمان این کشور را به رسیمت شناختند.

یکی از چهار نماینده مذکور با انتشار فیلمی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که هدف از سفر آنها به ونزوئلا ، دیدار با گوایدو بوده است.

 «استبان گونزالز پونس» یکی دیگر از این نمایندگان در این باره گفت: «مقام‌های ونزوئلا پاسپورت‌های ما را توقیف کردند و هیچ دلیلی را برای این اقدام خود ارائه ندادند».

«خورخه آریزا» وزیر امور خارجه ونزوئلا با انتشار توئیتی نوشت که چند روز پیش به این نمایندگان اطلاع داده شد که اجازه ورود به کشور را نخواهند یافت.

وی نوشت: «ونزوئلا به راست‌گرایان افراطی اروپا اجازه نخواهد داد که با اقدام‌های مداخله‌جویانه ثبات و امنیت کشور را بر هم زنند».

اتحادیه اروپا ونزوئلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر