کد خبر: 728970 A

معاون ائتلاف دولت قانون امروز- یکشنبه- تهدید کرد گروه‌هایی را که به دنبال اعمال فشار بر بخش بهداشت و درمان هستند، معرفی خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه‌نیوز، معاون ائتلاف «دولت قانون» عراق با تاکید بر افشای گروه‌هایی که بر  بخش بهداشت و درمان فشار اعمال می‌کنند، گفت که این چانه‌زنی‌ها «علا عبدالصاحب علوان»، وزیر بهداشت را مجبور به تهدید به استعفا کرده است.

این معاون عراقی گفت: «بخش بهداشت، ستون بسیار مهمی است که نمی‌توان در مورد آن کوتاهی کرد و آن را نادیده گرفت. وضعیت بهداشت در عراق بسیار اسف‌بار است و زیرساخت‌های آن دهه‌هاست که آسیب دیده و باید ترمیم شود».

وی تأکید کرد که وزارت بهداشت خط قرمز است.

معاون ائتلاف «دولت قانون» مرجعیت و رهبران سیاسی، ‌نخست‌وزیر و رئیس پارلمان را به حمایت از وزیر برای اصلاح این وزارتخانه و جلوگیری از دخالت احزاب سودجو در فعالیت‌های آن فرا خواند.

وی تهدید کرد که اگر وضع به همین صورت ادامه یابد، پشت صحنه تمام چانه‌زنی‌ها و معاملاتی را که موجب اضطرار «علوان» به استعفا شده است را افشا خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، وضعیت بهداشت در عراق همچنان در بسیاری از بیمارستان‌های عمومی استان‌ها و به ویژه در بغداد به دلیل مهاجرت بیشتر پزشکان مشهور، اسف‌بار است. کمبود دارو نیز مزید بر علت شده وشهروندان به ناچار در بیشتر موارد مجبور به مراجعه به بیمارستان‌های خصوصی برای درمان و دریافت خدمات پزشکی لازم با تحمل هزینه‌های گزاف هستند.  

وزیر بهداشت عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر