کد خبر: 727489 A

رهبر سوسیالیست اسپانیا برای تایید بودجه خود به دو حزب کاتالان و هوادار استقلال تکیه دارد، اما با آغاز جلسه دادرسی ۱۲ رهبر کاتالونیا این احتمال وجود دارد که احزاب مذکور از حمایت وی دست بکشند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری یورو نیوز، چنانچه پارلمان اسپانیا امروز -چهارشنبه- بودجه پیشنهادی «پدرو سانچز»، نخست‌وزیر این کشور را تایید نکند، ممکن است کار به انتخابات زودهنگام بکشد. 

این رهبر سوسیالیست اسپانیا برای تایید بودجه خود به دو حزب کاتالان و هوادار استقلال تکیه دارد، اما با آغاز جلسه دادرسی ۱۲ رهبر کاتالونیا این احتمال وجود دارد که احزاب مذکور از حمایت سانچز دست بکشند. 

خبرگزاری رویترز پیشتر، به نقل از منابع حزب سوسیالیست، گزارش داد که دولت بنا دارد در صورت رد بودجه انتخابات زودهنگام برگزار کند. 

این منابع عنوان کردند که هنوز هیچ روزی برای برگزاری انتخابات زودهنگام مشخص نشده است، اما احتمالا تاریخ ۱۴ آوریل برای آن در نظر گرفته شود. 

این در حالی است که احزاب ناسیونالیست کاتالونیا که در پارلمان حضور دارند جمعه گذشته اعلام کردند که در صورتی از بودجه سانچز حمایت می‌کنند که او نسبت به دولت محافظه‌کار پیشین سازگاری بیشتری با کاتالونیا نشان دهد. حزب متبوع پدرو سانچز کمتر از یک‌چهارم مجلس سفلای پارلمان را در اختیار دارد و برای تصویب لایحه‌هایش متکی به ۱۷ عضو کاتالان هوادار استقلال است. چنانچه این نمایندگان از هواداری از بودجه دست بکشند، بعید به نظر می‌رسد که این طرح بتواند رای لازم را برای تصویب به دست آورد.   

اسپانیا کاتالونیا پدرو سانچز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر