کد خبر: 726895 A

منابع آگاه خبر دادند:

اعضای کابینه بریتانیا معتقدند که نخست‌وزیر این کشور به‌زودی استعفا خواهد داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اعضای کابینه «تراز می»، نخست‌وزیر بریتانیا، باور دارند که وی بناست در تابستان پیش رو، پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا، از سمت خود استعفا دهد. این خبر را رسانه‌های محلی امروز -سه‌شنبه- به نقل از منابع عالی‌رتبه در کابینه گزارش دادند. 

می در ماه دسامبر به قانون‌گذاران محافظه‌کار گفته بود که پیش از انتخابات سراسری در سال ۲۰۲۲ از سمت خود استعفا خواهد داد. با این حال، او هیچ تاریخ مشخصی را برای این استعفا معین نکرده است. 

بنا بر گزارش منابع روزنامه سان، می به دست کم دو عضو کابینه به صورت تلویحی گفته که چه تاریخی را برای استعفا در نظر دارد. گزارش‌ها حاکی از آن بوده که یکی از این افراد «لیام فاکس»، وزیر تجارت بین‌الملل است. بنا بر گزارش‌ها، وی بناست زمانی از سمتش کناره‌گیری کند که بر انتخاب جایگزینش اثرگذار باشد. 

یکی از منابع به روزنامه سان گفت: «لیام معتقد است که وی در تابستان خواهد رفت. به گفته او، حرف‌های نخست‌وزیر حاکی بر این امر است... می تلاش دارد که فرد مناسبی جای او را بگیرد و اگر در موقعیتی قرار گیرد که مجبور به کناره‌گیری شود، نمی‌تواند هیچ حرفی در این زمینه بزند.»

یک منبع دیگر افزود که هیچ‌کس به‌درستی نمی‌داند که «ترزا می چه در سر دارد.»

وی تاکید کرد که استعفا تصمیم درستی برای ترزا می است.

ترزا می‌ برگزیت برگزیت بدون توافق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر