کد خبر: 726496 A

ادعای جدید ترامپ:

رییس‌جمهوری آمریکا در پیامی توییتری ادعایی را درباره مناطق تحت کنترل داعش در سوریه عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا با انتنشار پیامی توییتری ادعای جدیدی درباره سوریه مطرح کرد.

ترامپ نوشت: «آمریکا به زودی صد در صد مناطق تحت کنترل داعش در سوریه را به دست می‌گیرد.‌ سی‌ان‌ان (باور می‌کنی؟)»

رییس‌جمهوری آمریکا هفته گذشته نیز گفته بود به زودی خبری مبنی بر اینکه صد درصد مناطق تحت کنترل داعش در سوریه تحت کنترل آمریکا قرار گرفته است، منتشر خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرده بود که مبارزه با داعش در سوریه تمام نشده و آمریکا به تعقیب و هدف قرار دادن عناصر داعشی در سرتاسر جهان ادامه می‌دهد.

در همین حال، «جوزف ووتل» فرمانده نیروهای نظامی آمریکا در غرب آسیا اعلام کرد که احتمالا عقب‌نشینی نیروهای این کشور از سوریه طبق دستور ترامپ با توجه به شرایط موجود طی هفته‌های آینده آغاز می‌شود.

ووتل با اشاره به این‌که تعداد نیروهای آمریکا در عراق به طور کلی ثابت می‌ماند، تأکید کرد که ما نمی‌خواهیم افرادی که به حضور آنها نیازی نیست و مأموریت خاصی ندارند، باقی بمانند.

بر اساس این گزارش، ترامپ در تاریخ ۱۹ دسامبر گذشته خبر خروج نیروهای واشنگتن از سوریه و بازگشت آنها به آمریکا را به بهانه شکست گروه تروریستی داعش بدون اشاره به جدول زمانی تعیین‌شده اعلام کرد. 

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در تاریخ ۶ ژانویه اعلام کرد که خروج نیروهای این کشور از سوریه پس از تعهد عملی ترکیه به عدم تعرض به نیروهای کرد حاضر در سوریه صورت خواهد گرفت.

روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل از منابعی در دولت آمریکا اعلام کرد که اگر کاخ سفید روش خود را تغییر ندهد، ‌ارتش بخش عمده نیروهای خود را در ماه مارس از سوریه خارج و تا پایان ماه آوریل آینده به طور کامل عقب‌نشینی خواهد کرد.

سوریه آمریکا دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر