کد خبر: 726448 A

جوزف ووتل:

فرمانده ستاد مرکزی آمریکا امروز -دوشنبه- اعلام کرد که احتمالا به دنبال اجرای دستور رئیس‌جمهوری، خروج نیروهای زمینی این کشور از سوریه طی هفته‌های آینده آغاز شود.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «جوزف ووتل» فرمانده نیروهای نظامی آمریکا در غرب آسیا اعلام کرد که احتمالا عقب‌نشینی نیروهای این کشور از سوریه طبق دستور «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری با توجه به شرایط موجود طی هفته‌های آینده آغاز می‌شود.

ووتل با اشاره به اینکه تعداد نیروهای آمریکا در عراق به طور کلی ثابت می‌ماند، تأکید کرد که ما نمی‌خواهیم افرادی که به حضور آنها نیازی نیست و مأموریت خاصی ندارند، باقی بمانند.

بر اساس این گزارش، ترامپ در تاریخ ۱۹ دسامبر گذشته خبر خروج نیروهای واشنگتن از سوریه و بازگشت آنها به آمریکا را به بهانه شکست گروه تروریستی داعش بدون اشاره به جدول زمانی تعیین شده اعلام کرد. 

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در تاریخ ۶ ژانویه اعلام کرد که خروج نیروهای این کشور از سوریه پس از تعهد عملی ترکیه به عدم تعرض به نیروهای کرد حاضر در سوریه صورت خواهد گرفت.

روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل از منابعی در دولت آمریکا اعلام کرد که اگر کاخ سفید روش خود را تغییر ندهد، ‌ارتش بخش عمده نیروهای خود را در ماه مارس از سوریه خارج و تا پایان ماه آوریل آینده به طور کامل عقب‌نشینی خواهد کرد.

جوزف ووتل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر