کد خبر: 724001 A

کرملین:

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه تأکید کرد که تلاش برای مشروع جلوه دادن غصب قدرت در ونزوئلا مداخله نظامی در امور داخلی این کشور به شمار می­‌رود.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه امروز -دوشنبه- اعلام کرد که کاخ کرمیلن تلاش برخی کشورها برای مشروعیت‌بخشی به غصب قدرت در ونزوئلا را مداخله در امور داخلی این کشور می‌­داند.

پسکوف طی اظهارات مطبوعاتی  گفت: «هر نوع راهکاری برای حل بحران سیاسی داخلی ونزوئلا فقط باید به دست مردم این کشور انجام شود.... از نظر ما تلاش برای تحمیل برخی راهکارها و یا مشروعیت‌بخشی به غصب قدرت، دخالت مستقیم و غیر مستقیم در امور داخلی ونزوئلا به شمار می‌رود».

وی افزود: «چنین تلاشی به هر شکلی که باشد به ایجاد سازش مسالمت‌آمیز کارآ و قابل اعتماد برای حل بحران ونزوئلا کمک نمی‌­کند و مردم این کشور تصمیم‌گیرنده نهایی هستند».

پیش از این برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، انگلیس، سوئد و اتریش ریاست «خوان گوایدو» رئیس پارلمان ونزوئلا و رهبر مخالفان این کشور را به رسمیت شناختند اما کشورهای دیگری از جمله چین و روسیه بر مشروعیت ریاست «نیکلاس مادور» رئیس‌جمهوی این کشور تأکید کرده­ و حل مسالمت‌آمیز بحران را از طریق گفت‌وگوی ملی فراگیر بدون دخالت بیگانگان ضروری دانسته­‌اند. 

کرملین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر