کد خبر: 721486 A

بهای طلا امروز- سه شنبه- به دنبال عدم ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران در دارائی‌های با ریسک بالا به دلیل نگرانی‌ها از افزایش جنگ تجاری پکن- واشنگتن بر اثر اتهام شرکت فن‌آوری هوآوی چین به تقلب از سوی آمریکا به بالاترین سطح در هفت ماه گذشته رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، بهای طلا امروز -سه‌شنبه- تحت تاثیر عواملی چون عدم ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران در دارایی‌های با ریسک بالا بر اثر نگرانی از افزایش جنگ تجاری پکن- واشنگتن و نیز اتهام شرکت فن‌آوری هوآوی چین به تقلب از سوی وزارت دادگستری آمریکا به بالاترین سطح خود در هفت ماه گذشته رسید. 

قیمت طلا در معاملات فوری به بالاترین سطح خود از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ معادل هر اونس،‌ هزار و ۳۰۴ دلار و ۵۳ سنت نزدیک شد و رأس ساعت پنج و ۵۵ دقیقه به وقت محلی هزار و ۳۰۴ دلار در هر اونس معامله شد. 

بهای طلا در معاملات فوری آمریکا معادل هر اونس هزار و ۳۰۲ دلار و ۷۰ سنت ثبات را تجربه کرد.

روز دوشنبه، آمریکا شرکت «هوآوی» چین و مدیر مالی این شرکت و همچنین دو شرکت وابسته به آن را به تقلب و دور زدن تحریم‌ها علیه ایران متهم کرد و این موضوع، تنش‌های واشنگتن- پکن را تشدید کرد.

سرمایه‌گذاران نگران آن هستند که اتهام‌های وارده به این شرکت موجب پیچیده شدن مذاکرات تجاری در سطوح عالی شود که قرار است روز چهارشنبه با حضور مشاور ارشد رئیس‌جمهوری و معاون نخست وزیر چین و «رابرت لایتهایرز» نماینده تجاری آمریکا برگزار شود. 

شاخص دلار نیز به دنبال سقوط سهام‌های آسیائی در مقابل یک سبد از شش سبد ارز اصلی دیگر به پایین‌ترین سطح در دو هفته اخیر نزدیک شد. 

در این میان، شورای پولی بانک مرکزی آمریکا امروز نشستی دو روزه را برای سیاست‌گذاری پولی برگزار می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که بانک مرکزی تغییری در نرخ بهره ایجاد نکند.

در میان دیگر فلزات گرانبها پالادیوم در معاملات فوری با هزار و ۳۳۱ دلار در هر اونس ثابت ماند.

نقره نیز هر اونس ۱۵ دلار و ۷۴ سنت معامله شد حال آن‌که پلاتین با یک درصد کاهش به ۸۰۸ دلار و ۵۰ سنت در هر اونس رسید.  

سرمایه گذاران طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر