کد خبر: 719137 A

کمیته انتخاباتی تایلند اعلام کرد که نخستین انتخابات پارلمانی این کشور از زمان کودتای ۲۰۱۴ میلادی، ماه مارس آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از سوئیس اینفو،‌ کمیته انتخاباتی تایلند امروز- چهارشنبه- اعلام کرد که نخستین انتخابات پارلمانی این کشور از زمان انقلاب ماه می ۲۰۱۴ در تاریخ ۲۴ ماه مارس آینده برگزار خواهد شد.

این کمیته در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که برای تعیین زمان انتخابات در تاریخ ۲۴ ماه مارس توافق شده است.

این انتخابات بارها از سوی نظامیانی که در رأس قدرت هستند، به تعویق افتاد اما پادشاه امروز با این تاریخ موافقت کرد و به دنبال آن کمیته انتخاباتی نیز عصر امروز تشکیل جلسه داد.

دولت نظامی تایلند امروز به کمیته انتخاباتی پیشنهاد داد که زمان برگزاری انتخابات به مراسم تاج‌گذاری پادشاه به عنوان یک رویداد تاریخی ویژه که قرار است بین روزهای پنجم و ششم ماه می برگزار شود، نزدیک نباشد.

ارتش زمینه سیاسی این انتخابات را از طریق صدور قانون جنجال‌برانگیز در سال ۲۰۱۶ با مجلس نمایندگان فراهم کرده بود. 

«برایوت شان اوشا» نخست‌وزیر تایلند از این دوره زمانی برای کسب حمایت بسیاری از احزاب نوپا استفاده کرد و چند ماهی است که با هدف جذب آراء مناطق روستائی مبارزات انتخاباتی خود را آغاز کرده است. 

جناح مخالف او پس از سرنگونی «یینگلاک شیناواترا» و برادرش «تاکسین شیناواترا» دو رهبر بلندپایه آن در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ میلادی، ضعیف به نظر می‌رسد.

انتخابات پارلمانی تایلند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر