کد خبر: 718570 A

مولود چاووش‌اوغلو:

وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که کشورش اقدام‌های لازم برای انجام تحقیق بین المللی در موضوع قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی را اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، «مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه با سخنرانی در جمع شورای جوانان شهرداری استانبول تأکید کرد که آنکارا اقدام‌های لازم برای آغاز روند تحقیق بین‌المللی در پرونده قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد سعودی را اتخاذ خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه عربستان هیچ اطلاعاتی در اختیار ترکیه قرار نداده است، گفت: «استراتژی‌های آنکارا ریاض را به اعتراف به جنایت قتل خاشقجی در کنسولگری استانبول واداشت».

وی در ادامه ضمن انتقاد از کشورهای غربی برای سرپوش گذاشتن بر این جنایت گفت که ترکیه در روند تحقیق بر اساس مبانی و اصول قانونی خود عمل کرده است.

ترکیه اواخر سال گذشته میلادی نتایج تحقیقات دادستان کل این کشور را در اختیار آمریکا قرار داده و بارها  تأکید کرده است که دستور قتل از سوی بالاترین مقام مملکتی سعودی صادر شده و تیم ترور خودسرانه عمل نکرده است. 

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه گذشته اظهار داشت که کشورش همچنان در حال جمع آوری حقایق پرونده قتل خاشقجی و کشف عاملان این جنایت است. 

وی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: «می‌توان همزمان با محاکمه عاملان جنایت قتل خاشقجی، روابط با عربستان سعودی را نیز حفظ کرد».

 

ترکیه شهرداری قتل مرگ روزنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر