کد خبر: 718098 A

گروه القاعده مسئولیت حمله‌ای که موجب کشته شدن ۱۰ سرباز صلح‌بان سازمان ملل در شمال مالی شد را بر عهده گرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی،‌ گروه القاعده مسئولیت حمله روز گذشته- یکشنبه- به شمال مالی و کشته شدن ۱۰ نیروی حافظ صلح سازمان ملل از چاد را به عهده گرفت.

خبرگزاری «الاخبار» که معمولا بیانیه‌های القاعده را منتشر می‌کند، به نقل از این گروه اعلام کرد: «حمله مذکور در پاسخ به دیدار بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل از چاد صورت گرفته است».

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن ۱۰ نفر از سربازان چاد و زخمی شدن ۲۵ نفر دیگر در حمله تروریستی به شمال شرق مالی خبر داد.

گوترش حمله تروریستی به پایگاه سازمان ملل متحد در آگلهوک در نزدیکی کدال، منطقه‌ای که هنوز با وجود مداخله بین‌المللی از سال‌ها پیش تحت تهدید گروه‌های مسلح است را محکوم کرد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته از از سرگیری روابط دوجانبه با چاد که از سال ۱۹۷۲ قطع شده بود، خبر داد. 

بیش از ۱۳ هزار نفر از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در مالی پس از تسلط عناصر تروریستی مسلح بر شمال این کشور در سال ۲۰۱۲ میلادی، حضور دارند.

دولت باماکو و گروه‌های مسلح در سال ۲۰۱۵ توافق صلحی را با هدف بازگشت ثبات به مالی امضا کردند اما این توافق در زمینه توقف خشونت افراط‌گرایان که حملاتی را به بورکینافاسو و نیجریه نیز داشتند، شکست خورد.

القاعده سازمان ملل متحد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر