کد خبر: 718095 A

اصحاب مشاغل سودان و سه اپوزیسیون دیگر امروز- دوشنبه- متعهد شدند تا زمان تحقق خواسته‌های خود در برکناری رئیس جمهوری این کشور، به اعتراض‌ها ادامه دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، در بیانیه مشترک اتحادیه مشاغل سودان که شامل گروهی از پزشکان، اساتید و مهندسان این کشور است و نیز «نیروهای ندای سودان»، «نیروهای اجماع ملی» و «تجمع ائتلاف مخالف» آمده است که اعتراض‌ها تا زمان برکناری «عمر البشیر» رئیس جمهوری این کشور ادامه خواهد داشت. 

اتحادیه مشاغل سودان در صفحه رسمی خود در فیسبوک نوشت: «موضوع ما کاملا صادقانه است، با تظاهرات خسته و عصبانی نخواهیم شد، حتی اگر سال‌ها زمان لازم باشد، در خیابان‌ها باقی می‌مانیم و شعار می‌دهیم».

در ادامه این بیانیه آمده است: «می‌دانیم که نظام و رهبران آن برای متقاعد کردن و متفرق کردن معترضان تلاش کرده و به دنبال حذف خواسته‌های ما در سرنگونی البشیر و نظام حاکم هستند». 

اتحادیه مشاغل سودان از راهپیمائی در دو منطقه «الحاج یوسف» واقع در شهر خارطوم بحری و منطقه «امبده» واقع در شهر «ام درمان» در روز سه‌شنبه خبر داد. 

در این بیانیه آمده است که روز پنجشنبه آغاز مسیر جدیدی از انقلاب با مشارکت شهرها و روستاهای کشور در تظاهرات است. 

پلیس سودان روز گذشته برای متفرق کردن صدها تظاهر کننده که به سمت مقر پارلمان در ام درمان در حرکت بودند، از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

سودان از تاریخ ۱۹ دسامبر گذشته شاهد اعتراض‌های مردمی به اوضاع وخیم معیشتی و افزایش درخواست‌ها برای برکناری البشیر است.

سودان عمر البشیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر