کد خبر: 717172 A

در بیانیه‌ای که امروز- شنبه- برای رسانه‌ها فرستاده شده آمده است که نیروهای دموکرات سوریه دو نفر از عناصر گروه تروریستی داعش را که تابعیت آمریکائی داشتند، دستگیر کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز، در بیانیه‌ای که رسانه‌ها در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۱۹ منتشر کرده‌اند، آمده است: «ائتلاف دموکراتیک سوریه، تحت حمایت آمریکا به رهبری یگان‌های کُرد حمایت مردمی دو تبعه آمریکایی و نیز دو تبعه پاکستانی و یک تبعه ایرلندی را در عملیات علیه گروه تروریستی داعش در استان دیرالزور دستگیر کردند».

نیروهای دموکرات سوریه روز پنج شنبه گذشته، یک روز پس از کشته شدن چهار آمریکایی در شمال سوریه متعهد شدند که حمله علیه بقایای داعش و عناصر وابسته به آنها را تشدید کنند.

این در حالی است که به نقل از همین منبع، اسکای نیوز، نیروهای دموکرات سوریه (قسد) و گروه تروریستی داعش روز گذشته توافق کردند که در مقابل توقف حملات دموکرات‌های تحت حمایت آمریکا علیه داعش، عناصر تروریستی مسلح از آخرین پایگاه داعش خارج شوند. 

مقاتلون في صفوف قوات سوريا الديمقراطية - لقطة أرشيفية

بر این اساس به گفته شاهدان عینی صحنه، ۳۵ اتوبوس وابسته به نیروهای دموکرات سوریه به آخرین پایگاه داعش در شرق سوریه رسیدند تا عناصر مسلح و خانواده‌های آنها را به منطقه «البادیه» در استان دیرالزور انتقال دهند.

داعش قسد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر