کد خبر: 716100 A

آنکارا:

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که کنترل منطقه امن در مرز سوریه در اختیار ترکیه خواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه طی سخنانی در نشست خبری در آنکارا اعلام کرد: «کنترل منطقه امن که در مرز سوریه ایجاد خواهد شد، در اختیار ترکیه خواهد بود.»

وی تصریح کرد: «فعالیت‌های ترکیه با استفاده از تمام ابزار سیاست، دیپلماسی و قدرت نرم و سخت ادامه خواهد داشت. مبارزه با گروه‌هایی که ترکیه را هدف قرار داده‌اند، در تمامی سطوح ادامه خواهد داشت. هدف ما در ادلب از ابتدا تامین امنیت جانی و مالی مردم این منطقه بوده و هست.»

کالین در ادامه از سفر یک روزه «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه به مسکو در ۲۳ ژانویه جاری خبر داده و افزود: «این سفر به منظور هماهنگی با روسیه در وضعیت پساخروج آمریکا از سوریه انجام خواهد شد. همچنین امکان بررسی همه جانبه روابط دوجانبه نیز فراهم خواهد شد.»

سخنگوی ریاست‌جمهور ترکیه همچنین اظهار داشت: «هیئت آمریکایی هفته گذشته به ما یک سند ۵ ماده‌ای غیر رسمی که طرح خروج سربازان این کشور از سوریه را تایید می‌‌کند، تحویل داد. تنش‌های اقتصادی با آمریکا را پشت سر گذاشتیم، امروز هدف تازه‌ای معین کردیم و به فعالیت بر روی این اقدام مثبت ادامه خواهیم داد. برای ما هیچ شرطی برای خرید سامانه S-۴۰۰ و موشک‌های پاتریوت مطرح نیست.»

ترکیه سوریه ابراهیم کالین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر