کد خبر: 715909 A

یک هیأت از جنبش انصار الله امروز- سه‌شنبه- به منظور بررسی راهکارهای اجرائی شدن توافق تبادل اسرا و زندانیان با نمایندگان دولت مستعفی یمن وارد امان شد.


به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، پس از اعلام موافقت اردن با درخواست سازمان ملل برای میزبانی نشست طرف‌های یمنی با محوریت پرونده تبادل اسرا و زندانیان هیأتی از سوی جنبش انصار الله یمن امروز -سه‌شنبه- وارد امان شد.  

سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن اعلام کرد: «دولت اردن با تمام امکانات خود در کنار برادران یمنی در تلاش برای کاهش بحران موجود می‌ایستد. هیچ گزینه‌ای غیر از راه حل سیاسی پیش روی بحران یمن وجود ندارد».

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در نیمه ماه دسامبر مذاکراتی را در سوئد با یکدیگر داشتند که طی آن طرفین به توافق هایی در زمینه‌های مختلف دست یافتند. 

این توافق‌ها شامل دو پرونده اصلی اسرا و الحدیده بود اما برخی منابع دیگر از دستیابی به تفاهم‌هایی در زمینه‌های دیگری چون تعز سخن گفته‌اند. موضوعات اصلی به دور بعدی گفت‌وگوها واگذار شد.

طرفین جنگ یمن یکدیگر را به عدم پایبندی به تواف صلح سوئد متهم می‌کنند.

«خالد الیمانی» وزیر خارجه دولت مستعفی یمن گفت که با گذشت یک ماه از توافق سوئد هنوز هیچ اتفاق خاصی نیفتاده و انصار الله همچنان بر بندرها و مناطق دیگر تسلط دارد.

مذاکرات گروه‌های یمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر