کد خبر: 714905 A

وزیر خارجه قطر با همتای عمانی خود و نیز دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس پس از نشست آنها با وزیر خارجه امارات، دیدار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر با «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان و «عبداللطیف بن راشد الزیانی» دبیر کل شورای همکاری خلیج‌فارس پس از نشست آنها با «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات دیدار کرد. 

وزارت خارجه قطر اعلام کرد: «این نشست که در دوحه برگزار شد، به بحث و رایزنی درباره رویکرد شورای همکاری کشورهای حوزه خلیج‌(فارس) و موضوعات مهم مشترک پرداخت».

این نشست چند ساعت پس از دیدار مشابه وزیر خارجه امارات با علوی و راشد الزیانی برگزار شد. 

خبرگزاری رسمی امارات (وام) اعلام کرد که در این دیدار که در فرودگاه  ابوظبی صورت گرفت، روابط دوجانبه و مشترک و راه‌های تقویت همکاری دو دولت امارات و سلطنت‌نشین عمان در زمینه‌های مختلف بررسی شد.

همچنین در این دیدار درباره رویکرد شورای همکاری کشورهای عربی و موضوعات مهم مشترک بحث و تبادل نظر شد. 

پیش از این قطر انتقادات شدید اللحنی را از شورای همکاری خلیج‌فارس داشته و «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، این شورا را به شکست در بحران منطقه متهم کرده بود. 

وزیر خارجه قطر نیز شورای همکاری خلیج‌فارس و دبیرکل آن را «ناتوان و بی قدرت» توصیف و تأکید کرده بود که این شورا به مبانی جدیدی برای اداره خود نیاز دارد.

این اظهارات به دنبال ادامه بحران منطقه خلیج‌فارس از سال ۲۰۱۷ مطرح شده است که عربستان سعودی،‌ امارات، بحرین و مصر با متهم کردن قطر به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه و حمایت از تروریسم، روابط دیپلمالتیک و همکاری دریایی، زمینی و هوایی با قطر را قطع کردند.

بحرین شورای همکاری خلیج فارس قطر کشورهای حوزه خلیج فارس مصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر