کد خبر: 714803 A

کارگران قراردادی بخش سلامت، نظافت‌چی‌ها، نگهبانان امنیتی و کارکنان کافه‌ها در ساختمان‌های دولتی ازجمله افرادی هستند که بیش از دیگران از تعطیلی دولت آمریکا متضرر شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، دموکرات‌ها در تلاش هستند تا راهی برای پرداخت حقوق پیمانکاران کم‌درآمدی بیابند که در پی تعطیلی دولت فدرال درآمد خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که این فرآینده پیچیده در تعطیلی‌های پیشین دولت فدرال به سرانجام نرسیده بود.

کارگران قراردادی بخش سلامت، نظافت‌چی‌ها، نگهبانان امنیتی و کارکنان کافه‌ها در ساختمان‌های دولتی ازجمله کسانی هستند که بیش از دیگران از تعطیلی دولت متضرر شده‌اند. 

برخلاف صدها هزار کارمند فدرال که پس از بازگشایی دولت اغلب حقوق معوقه خود را دریافت می‌کنند، پیمانکاران کم‌درآمد پس از آغاز به کار دوباره دولت از دستمزد روزهای بیکاری خود محروم می‌مانند. 

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، بناست قانونی را به تصویب برساند که بر اساس آن کارگران فدرال پس از بازگشایی دولت دستمزد عقب‌افتاده خود را دریافت کنند، اما پیمانکاران خرده‌پا در این لایحه لحاظ نشده‌اند. 

دموکرات‌های سنای آمریکا می‌گویند که در تلاش برای حل این معضل‌ هستند، اما قضیه پیچیده‌تری از آن است که در آغاز به نظر می‌رسید. 

سناتور «بن کاردین» نماینده ایالت مریلند که هزاران کارگر و پیمانکار فدرال در آن مشغول به کار هستند، گفت: «کار در این زمینه به‌آرامی پیش می‌رود. کار آسانی نیست.»

قانون‌گذاران می‌گویند که تلاش دارند به کارگران کم‌درآمدی که از تعطیلی دولت بیشترین ضرر را متحمل می‌شوند کمک کنند، آن هم به شیوه‌ای که چیزی از کیسه پیمانکاران بزرگ‌تر که به‌راحتی می‌توانند عواقب اقتصادی تعطیلی را تاب آورند کاسته نشود. 

قانون‌گذاران معتقدند که رساندن پول به دست این کارمندان کم‌درآمد کار آسانی نیست. 

قضیه آنجا پیچیده‌تر می‌شود که هر یک از ۹ آژانس فدرالی که از تعطیلی دولت تاثیر می‌گیرند، با پیمانکاران گوناگونی سروکار دارند. برخی پیمانکاران بزرگ همچنان از ۷۵ درصد از بخش‌های دولت که همچنان مشغول به کار است حقوق دریافت می‌کنند و همتایان خرده‌پایشان بیشترین ضرر را از تعطیلی متحمل می‌شوند. 

برخی معتقدند که چنین قوانینی می‌تواند در بلندمدت به کلاه‌برداری و فساد اخلاقی بینجامد.

کنگره آمریکا دونالد ترامپ تعطیلی دولت فدرال آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر