کد خبر: 714732 A

دولت آمریکا امروز-یکشنبه- به کره‌شمالی پیشنهاد داد تا رهبران دو کشور نیمه ماه آینده میلادی نشستی را در ویتنام برگزار کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، روزنامه «یومیوری» ژاپن به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرد که واشنگتن به پیونگ‌یانگ پیشنهاد برگزاری نشستی را در ماه آینده به میزبانی ویتنام داده است.

این منابع اعلام کردند که کره‌شمالی در حال بررسی این موضوع است و هنوز هیچ پاسخ رسمی به این پیشنهاد ارائه نشده است.

این پیشنهاد پس از اظهار نظر «کیم جونگ اون» در دیدار اخیرش از چین مبنی بر آمادگی کامل برای برگزاری دومین دیدار با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح شده است.

علاوه بر این ترامپ پیش از این نیز اعلام کرده بود که منتظر دیدار با رهبر کره‌شمالی است. اون طی سخنرانی به مناسبت آغاز سال جدید از آمادگی برای نشست با ترامپ خبر داده و البته به آمریکا هشدار داده بود که اگر بخواهد صبر کشورش را بیازماید و با تحریم بر آنها اعمال فشار کند،‌ رویکرد کاملا متفاوتی را اتخاذ خواهد کرد.

با توجه به دیدار رهبر دو کشور در ماه می گذشته در سنگاپور و توافق ابتدائی درباره خلع سلاح هسته‌­ای پیونگ‌یانگ و توقف آزمایش موشک­‌های بالستیک در قبال ارائه تسهیلات اقتصادی و عقب‌نشینی از تحریم­‌های وضع شده علیه این کشور، جنبش دیپلماتیک درباره وضعیت کره‌شمالی افزایش یافته است.

 

کره شمالی آمریکا Hlvd;h
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر