کد خبر: 714651 A

ترامپ:

رییس‌جمهوری آمریکا مدعی شد نسبت به دولت‌های پیشین و حتی تمامی روسای جمهوری تاریخ آمریکا برخورد سختگیرانه‌تری با روسیه داشته است.

به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا امروز-شنبه- از توییتر برای مقابله با فشار رسانه‌ها استفاده کرده و ادعا‌های تکراری را مطرح کرد.

ترامپ در توییترش نوشت: «من، نسبت به کلینتون و اوباما و حتی شاید نسبت به تمامی روسای جمهوری پیشین، برخورد سختگیرانه‌تری با روسیه داشته‌ام. همزمان، همانطور که همیشه گفتم، بهبود روابط با روسیه مساله خوبی است. واقعا انتظار فرا رسیدن روزی را دارم که روابط با روسیه دوباره خوب شود.»

این در حالی است که نیویورک تایمز از تحقیقات پلیس فدرال آمریکا درباره احتمال فعالیت ترامپ در راستای منافع روسیه خبر داد.  

این روزنامه خبر مذکور را به نقل از منابع آگاه اعلام کرد اما به نام این منابع اشاره‌ای نکره است.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، بازرسان حوزه مبارزه با جاسوسی در این باره تحقیق می‌کنند که آیا ترامپ، تهدیدی احتمالی برای امنیت ملی به شمار می‌رود یا خیر.

این روزنامه همچنین افزود که بازرسان در این زمینه تحقیق می‌کنند که آیا ترامپ به صورت عامدانه یا غیر عمد با روسیه همکاری کرده و از مسکو تاثیر می‌پذیرد؟

نیویورک تایمز نوشت که بازرسان «اف بی آی» به روابط ترامپ با روسیه در دوره مبارزات انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ مظنون هستند اما آن زمان به دلیل عدم وجود دلایل آشکار برای مستند سازی در روند این بررسی‌های حساس، هیچ تحقیقی را آغاز نکردند.

روسیه آمریکا دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر