کد خبر: 714472 A

کاخ سفید اعلام کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا مشاور رئیس‌جمهوری پیشین این کشور را به عنوان معاون اول مشاور امنیت ملی خود انتخاب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از النشره،‌ کاخ سفید اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، «چارلز کابرمن» مشاور «رونالد ریگان» رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا را به عنوان معاون اول «جان بولتون» مشاور امنیت ملی انتخاب کرده است.

کابرمن که در دوره ریاست‌جمهوری «جورج بوش» پست‌های زیادی داشته است، بیش از ۴۰ سال است که در سیستم امنیت ملی فعالیت کرده است. وی در دولت ریگان  در دفتر اجرائی رئیس‌جمهوری، در آژانس ناسا و در شورای کل نظارت بر سلاح و خلع سلاح فعالیت داشته و مشاور انتخاباتی ریگان نیز بوده است. 

کاخ سفید افزود: «کابرمن در بخش خصوصی، معاون مدیر شرکت بوئینگ و نیز معاون مدیر بخش فضائی شرکت «لاکهید مارتین» بوده است. هر دو شرکت از بزرگ‌ترین پیمانکاران همکار پنتاگون هستند.

در این بیانیه همچنین آمده است که کابرمن چهارمین فردی است که در دو سال گذشته به این پست منصوب می‌شود. وی جانشین «میرا رکاردیل» خواهد شد که در پایان سال ۲۰۱۸ پس از درگیری با «ملانیا ترامپ» همسر رئیس‌جمهوری آمریکا دولت را ترک کرد. 

بخش خصوصی پنتاگون مشاور امنیت ملی معاون اول ناسا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر