کد خبر: 713579 A

مجلس قانونگذاری فلسطین صبح امروز-چهارشنبه- تایید کرد که دوره ریاست رئیس تشکیلات خودگردان به پایان رسیده و وی فاقد صلاحیت قانونی و ملی است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «احمد بحر» معاون اول مجلس قانونگذاری فلسطین اعلام کرد که اقدام‌های خلاف قانون «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان، صلاحیت او را به عنوان رئیس  کشور از بین می­‌برد.

وی افزود: «عقب‌نشینی‌های سیاسی عباس در قبال رژیم اشغالگر، جنگ علیه مقاومت، افتخار به همکاری امنیتی با اسرائیل، توصیف فرزندان فلسطین به  تروریسم  و نام بردن از شهدا به عنوان «کشته‌ها»، از وی به عنوان رئیس این کشور سلب کفایت امنیتی و سیاسی و ملی می‌­کند».

بحر تاکید کرد که اقدام عباس برای خروج کارمندان دولت از گذرگاه رفح گام بسیار خطرناکی برای جداکردن مردم از کرانه باختری و عملی شدن معامله قرن به شمار می­‌رود.

وی از سازمان‌­های بین المللی حقوق بشر، اتحادیه عرب ، کشورهای عربی و اسلامی و پارلمان‌­های آنها و نیز سازمان همکاری اسلامی و تمام آزادگان جهان خواست تا موضع صریحی نسبت به عدم مجوز ادامه حضور عباس در رأس دولت فلسطین و نمایندگی مردم این کشور اتخاذ نمایند.

معاون اول مجلس قانونگذاری فلسطین همچنین از مصر به دلیل حمایت از منافع مردم فلسطین و توقف تنش حاصل از سیاست­‌های ظالمانه عباس تقدیر و از گروه­‌های فلسطینی و نهادهای داخلی دعوت کرد تا نشست گسترده­‌ای را برای تشکیل جبهه نجات ملی به منظور خروج از دیدگاه استراتژیک نجات طرح ملی فلسطین برگزار کنند.

دادگاه عالی فلسطین دستوری را مبنی بر انحلال مجلس قانونگذاری فلسطین که حماس اکثریت اعضای آن را تشکیل می‌­دهد، صادر کرد. عباس با اعلام این خبر از پایبندی به اجرای این تصمیم خبر داد اما حماس با این قانون مخالفت و اعلام کرد که هیچ کس صلاحیت انحلال مجلس قانونگذاری را ندارد.

محمود عباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر