کد خبر: 712535 A

کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق امروز- دوشنبه- در واکنش به خبر وزارت خارجه اسرائیل مبنی بر دیدار سه هیأت حزبی عراق از تل‌آویو آن را بخشی از بازی این رژیم برای ایجاد فتنه در عراق توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق امروز- دوشنبه- خبر دیدار سه‌ هیات حزبی این کشور از سرزمین‌های اشغالی را فتنه‌گری جدید اسرائیل خواند و تاکید کرد که رسیدگی به این موضوع در حیطه وظایف دو دستگاه اطلاعات و امنیت ملی است که باید در این زمینه توضیح دهند. 

«فرات التمیمی» عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق گفت: «این کمیسیون چهارشنبه آینده میزبان وزیر خارجه خواهد بود که در این جلسه برخی مواضع مربوط به امور خارجی کشور از جمله موضوع اظهارات وزیر درباره  راهکار دو دولت در مسأله فلسطین بررسی خواهد شد».

وی در توضیح این مطلب افزود: «موضوع دیدار هیأت‌های حزبی عراق از سرزمین‌های اشغالی نیز در جلسه مذکور به عنوان موضوع جانبی مطرح خواهد شد، چرا که در صورت قطعی بودن این دیدار قطعا با علم یا موافقت وزارت خارجه صورت نگرفته است». 

تمیمی افزود: «اگر این دیدار اتفاق افتاده باشد در حوزه مسئولیت گروه‌های امنیتی و به طور خاص دو دستگاه اطلاعات و امنیت ملی است و آنها باید حقیقت موضوع را بیان و در این زمینه شفاف‌سازی کنند». وی این اظهارات اسرائیل را به دور از بازی سیاسی برای فتنه‌گری در عراق ندانست. 

«حسن الکعبی» معاون رئیس پارلمان عراق نیز خواستار تحقیق وزارت خارجه در مورد ادعای رسانه‌های غربی و صهیونیست مبنی بر دیدار سه هیأت حزبی عراق از سرزمین‌های اشغالی شد.

پیش از این رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سه هیأت حزبی عراق متشکل از ۱۵ نفر در سال گذشته میلادی از تل‌آویو دیدار و درباره مسائل مرتبط به ایران و عادی‌سازی روابط صهیونیستی گفت‌وگو کرده‌اند.

این رژیم  بدون ارائه توضیح بیشتر مدعی شد که هیأت‌های مذکور متشکل از چهره‌های سنی، شیعه و رهبران با نفوذ عراق بوده و از موزه «یادفاشیم» دیدار و با برخی اساتید و مقام‌های اسرائیلی ملاقات کردند. 

 

بازی پارلمان عراق سرزمین های اشغالی عراق وزارت خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر