کد خبر: 711440 A

محمود عباس:

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که معامله قرن تمام شده و دولت فلسطین تحت هر شرایطی تسلیم نخواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که تحت هیچ شرایطی تسلیم معامله قرن نخواهد شد. وی آمریکا،‌ اسرائیل و حماس را سه مشکل بزرگ در موضوع فلسطین دانست. 

بنا به گزارش روزنامه مصری «الوطن» عباس در دیدار با برخی از نویسندگان و متفکران در مقر اقامت خود در قاهره گفت: «معامله قرن تمام شده است، پس از به رسمیت شناختن قدس به پایتختی اسرائیل توسط آمریکا، هیچ راه مذاکره‌ای وجود ندارد». 

وی تاکید کرد که موضوع فلسطین فقط از سه مسیر سیاسی، اقتصادی و امنیتی حل خواهد شد و هیچ یک از این سه عنصر از یکدیگر جدا نخواهند بود.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که تا کنون چهار بار با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا دیدار داشته که آخرین بار در نیویورک بوده و از او خواسته است راهکار دو دولت را عملی کند،‌ او نیز پذیرفته است اما دو هفته پس از این دیدار ترامپ قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی کرد و این موضوع هرگز قابل قبول نخواهد بود و ما از آن لحظه آمریکا را تحریم کرده‌ایم». 

وی افزود: «موضوع ارتباط با اسرائیل بحرانی شده است چرا که آنها در شهرک‌سازی بسیار وحشیانه عمل می‌کنند». 

عباس در ادامه افزود: «ممکن است در توافق اقتصادی پاریس تجدید نظر کنیم. بیش از یک ماه است که همزمان با ادامه نقض‌ها خواستار بازنگری در توافق‌هایی هستیم که از سال ۱۹۹۳ ایجاد شده است. ما خواستار پایان دادن به هر نوع ارتباط با آنها هستیم، دیگر مجالی برای نرمش یا مانور باقی نمانده است به ویژه اینکه پای مبانی و اصولی چون قدس در میان است».

وی در مورد حماس گفت: « آنها به هیچ توافقی پایبند نیستند و عمل به تصمیم دادگاه قانون اساسی مبنی بر انحلال شورای قانونگذاری را نمی‌پذیرند». 

عباس تاکید کرد که شورای قانون‌گذاری یک میلیون دلار ماهانه دریافت می‌کند این در حالی است که دوره انتخاب رسمی آن تمام شده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین حماس را به قاچاق آب و برق و داروی دریافتی از دولت متهم کرد و هشدار داد که اگر به قانون پایبند نباشند، کمک ماهانه ۹۶ میلیون دلاری به نوار غزه را قطع خواهند کرد. 

وی در ادامه گفت: «من اکنون در ۸۳ سالگی، عمرم را با خیانت پایان نمی‌دهم، من نیروی چندانی ندارم که به وسیله آنها مبارزه کنم اما می‌توانم بگویم که در قبال قدس کوتاهی نخواهیم کرد». 

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در پایان افزود که وضعیت جامعه عربی به طور کلی خوب نیست. وی اعمال فشار توسط هر کشور عربی بر فلسطین برای قبول طرح آمریکا مبنی بر پایتختی قدس برای اسرائیل را قاطعانه تکذیب کرد.

حماس دولت رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین غزه فلسطین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر