کد خبر: 710123 A

یک منبع نظامی گزارش داد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو موشک از نوع زلزال ۱ به مقر تجمع نیروهای وابسته به رئیس جمهوری مستعفی یمن و عربستان سعودی شلیک کردند و منظقه جیزان را مورد هدف قرار دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، به دنبال حمله هوائی نیروهای وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن به روستای «الغدیر» در شهر حیفان واقع در جنوب استان تعز، یک زن شهید شد. 

یک منبع نظامی نیز در جبهه غربی یمن گزارش داد که تعداد فراوانی از نیروهای ائتلاف همچنان به تیراندازی‌ها در شهر الدریهمی ادامه می‌دهند.

این منبع همچنین از بمباران جنوب شهر «التحیتا» و نیز منطقه «الحالی» واقع در جنوب شرق الحدیده  توسط نیروهای ائتلاف خبر داد. 

این منبع در ادامه گفت: «نیروهای ائتلاف در شمال شرق شهر الشباب در خیابان ۹۰ اقدام به توسعه پایگاه‌های نظامی خود کرده و هواپیماهای وابسته به ائتلاف سعودی در آسمان این شهر ساحلی به طور انبوه پرواز می‌کنند». 

در صعده نیز هواپیماهای ائتلاف سعودی سه حمله به مناطق مرزی «باقم» انجام دادند.

 یک منبع نظامی دیگر نیز گزارش داد که در جبهه مرزهای یمن با عربستان، ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور دو موشک از نوع زلزال ۱ را به محل تجمع نیروهای وابسته به منصور هادی و ائتلاف سعودی در منطقه جیزان شلیک و این مواضع را مورد هدف مستقیم قرار دادند. 

این منبع افزود که تعدادی از نیروهای هادی و عربستان در پی حمله هوایی یگان المسیر و یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی در جیزان کشته و زخمی شدند.

منبع مذکور همچنین از کشته و زخمی شدن چند نفر در بین نیروهای هادی و عربستان بر اثر حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در منطقه «العسیر» عربستان خبر داد.

زلزال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر