کد خبر: 709987 A

واشنگتن پست:

روزنامه «واشنگتن پست» گزارش داد که رئیس‌جمهوری آمریکا سال ۲۰۱۸ هزاران دروغ گفته است که میانگین آن روزانه به ۱۵ دروغ می‌رسد.

به گزارش ایلنا به نقل از حریت،‌ پایگاه اینترنتی «فکت چکر» روزنامه واشنگتن پست، طی گزارشی تحلیلی نوشت که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۸ به طور میانگین روزانه ۱۵ دروغ گفته است.

بر اساس این گزارش، ترامپ در آغاز سالی که گذشت، ۱۹۸۹ دروغ گفته اما این رقم در پایان سال سه برابر شده است. 

روزنامه واشنگتن پست با استناد به نظرسنجی که در این ماه انجام داده است، ‌نوشت: «از هر ۱۰ نفر کمتر از سه نفر اظهارات ترامپ در زمینه‌های مختلفی چون مهاجرت،‌ دیوار مرزی و دخالت روسیه را تایید می‌کنند». 

به گزارش این روزنامه، ترامپ سال ۲۰۱۸ را با توئیت‌های دروغ و گمراه‌کننده درباره «هیلاری کلینتون» نامزد دور پیشین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و نیز ایران و روزنامه «نیویورک تایمز» آغاز کرد. 

این روزنامه افزوده است که این توئیت‌ها نیز جزء اظهارات دروغین رئیس‌جمهوری قرار می‌گیرد که تعداد آنها به پنج هزار و ۶۰۰ دروغ فقط در یک سال رسیده است. 

ترامپ با نسبت دادن فضل و برتری به خود، سال ۲۰۱۸ را بهترین و سالم‌ترین سال در زمینه هواپیمایی تجاری برشمرد حال آن که از سال ۲۰۰۹ هیچ حادثه هواپیمایی تجاری رخ نداده است.

واشنگتن پست نوشت که به طور کلی ترامپ هیچ ارتباط قابل ذکری با تضمین سلامت هواپیمایی تجاری ندارد. 

این روزنامه با انتشار تصاویری از اظهارات مختلف ترامپ تاکید کرد که دلایل بی‌شماری برای شکست سیاست ترامپ به دلیل دروغ پردازی‌های بسیار وجود دارد.  

واشنگتن پست نوشت که ۹۴ ادعا وجود دارد که دولت آمریکا ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک را آغاز کرده است. این روزنامه در ادامه تاکید کرد که ساخت این دیوار آغاز نشده و کنگره با ارائه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برای ساخت دیوار جدیدی که بخشی از دیوار را می‌پوشاند،‌ موافقت کرده است. این دیوار،‌ دیوار وعده داده شده ترامپ نیست.

واشنگتن پست نوشت که ترامپ از آغاز ریاست‌جمهوری، هزار و ۱۳۰ دروغ یا اظهارات گمراه‌کننده درباره مهاجرت داشته است. 

این روزنامه همچنین یکی از اظهارات ترامپ را در زمینه اقتصاد نقل کرده که مدعی است آمریکا در حال حاضر بهترین اقتصاد تاریخ کشور را دارد. روزنامه مذکور نوشت که ترامپ ۱۱۰ دروغ در این زمینه گفته است. 

واشنگتن پست نوشت که اقتصاد کشور روند خوبی را در پیش دارد اما نمی‌تواند از اقتصاد کشور در پایان دهه ۹۰ و حتی بخشی از دهه ۴۰ و ۶۰ و ۸۰ قرن گذشته فراتر رود.

این روزنامه نوشت که ترامپ ۷۶۸ دروغ یا اظهارات گمراه‌کننده در زمینه اقتصاد از زمان آغاز دوره ریاست‌جمهوری خود داشته است. 

روزنامه مذکور همچنین نوشت که ترامپ ۱۲۴ ادعا درباره خسارت میلیاردها دلاری آمریکا به دلیل کسری تجاری داشته است، اما باید گفت که سود و زیان نباید به این شکل مقایسه شود. 

واشنگتن پست همچنین از ۱۲۵ ادعای باطل ترامپ در این سال درباره تحقق  بزرگ‌ترین کاهش مالیاتی تاریخ نوشت و تاکید کرد که این کاهش، بزرگ‌ترین نیست بلکه در مکان هشتم تخفیف مالیاتی قرار دارد. 

این روزنامه با رد اظهارات ترامپ درباره عدم دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ تاکید کرد که اطلاعات آمریکا و وزارت دادگستری و دو کمیته اطلاعات کنگره بر دخالت روسیه در این انتخابات اتفاق‌نظر دارند. 

واشنگتن پست نوشت که ترامپ از آغاز دوره ریاستش ۶۰۰ ادعای دروغ و باطل درباره تحقیق در مورد دخالت روسیه گفته است.

واشنگتن پست دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر