کد خبر: 709732 A

فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز -دوشنبه- اعلام کرد که هواپیماهای اف۱۶ این کشور به محل تجمع سه سرکرده گروه تروریستی داعش در خاک سوریه حمله و آنها را هدف قرار دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز -دوشنبه- اعلام کرد که جنگنده‌های اف ۱۶ این کشور ضربه‌های سهمگین و مؤثری در منطقه سوسه سوریه وارد کرده و منزل دو طبقه تروریست‌ها و محل اجتماع آنها را هدف قرار دادند. 

این بیانیه تاکید کرده است که این حمله به محل تجمع ۳۰ سرکرده مهم گروه تروریستی داعش و برای تخریب لانه‌های گروه‌های تروریستی جنایتکار و خشکاندن ریشه تروریسم صورت گرفته است.

فرماندهی عملیات مشترک اعلام کرد که بمباران هوایی به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح و با نظارت و برنامه‌ریزی فرماندهی عملیات مشترک و بر اساس اطلاعات دریافتی از مدیریت اطلاعات و مبارزه با تروریسم صورت گرفت.

یک مقام دولتی عراق روز گذشته گزارش داد که «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه برای بمباران مواضع داعش در خاک این کشور به عراق اجازه عملیات داد. 

این مقام دولتی گفت: «ناو هواپیمابرعراق توانست وارد خاک سوریه شده و مواضع داعش را بمباران کند بدون اینکه منتظر موافقت دولت سوریه باشند، چرا که از قبل چراغ سبز طرف سوری را دریافت کرده بودند». 

ناو هواپیمابر عراق طی روزهای گذشته از چندین حمله هوایی به مواضع داعش در خاک سوریه خبر داده بود.

سوریه عراق داعش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر