کد خبر: 709506 A

قیمت طلا امروز- دوشنبه- همزمان با افزایش سهام به دنبال افول جنگ تجاری چین و ایالات متحده کاهش یافت.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،  قیمت طلا امروز- دوشنبه- به دنبال بهبود سهام در نتیجه رشد کاهش نسبی جنگ تجاری پکن- واشنگتن کاهش یافت. 

این در حالی است که قیمت فلزات، تحت تاثیر افزایش ارزش دلار در سایه نگرانی‌های تجاری و افزایش نرخ بهره، سیر اولین کاهش سالانه خود را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرده است. 

 با این حال، فلزات گرانبها از ماه ژانویه ۲۰۱۷ و پس از کاهش شدید به دلیل نوسانات در بازار سهام و افزایش ارزش دلار و نیز نگرانی‌ها از کاهش رشد اقتصادی جهان در بهترین حالت خود به سر می‌برد.

در ساعت شش و ۲۲ دقیقه به وقت محلی قیمت طلا با دو درصد کاهش به ۱۲۷۹ دلار و ۱۷ سنت در هر اونس رسید که به بالاترین سطح خود در شش ماه گذشته نزدیک شده است. 

قراردادهای آینده طلا در آمریکا با یک درصد کاهش به ۱۲۸۱ دلار و  ۵۰۰ سنت در هر اونس رسید.

«اجی کدیا»، مدیر اجرایی شرکت کالاهای اولیه کدیا در بمبئی گفت: «جنگ تجاری میان ایالات متحده و چین در حال فروکش است که این موضوع از بازار سهام پشتیبانی می‌کند». وی افزود برخی از فروش ها برای کسب سود در طلا در پایان سال صورت می‌گیرد.

در مقابل، پالادیم، بهترین فلز گرانبهادر سال جاری و برای اولین بار پس از سال ۲۰۰۲ با توجه به تقاضای فراوان تولید کنندگان کاتالیزورها برای خودروها در به دلیل کمبود تولید از طلا پیشی گرفت.

نقره نیز با چهار درصد افزایش در معاملاتی آنی به هر انس ۱۵ دلار و ۴۰ سنت رسید اما نرخ آن در مدار سالانه کاهش ۹ درصدی را تجربه کرده است. 

پلاتین نیز با کاهش ۲۱ درصدی به ۷۸۷ دلار و ۷۴ سنت در هر انس رسید که باید گفت در سال ۲۰۱۸ کاهش ۱۴.۵ درصدی را تجربه کرده است.

ایالات متحده جنگ چین سهام طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر