کد خبر: 707383 A

رئیس‌جمهوری مصر، در برنامه‌ای که در اوایل ماه جاری میلادی برگزار شد، از شمار افراد دارای اضافه‌وزن در کشورش انتقاد کرد و گفت که مردم بهتر است حواس‌شان به سلامتی‌شان باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «عبدالفتاح السیسی»، رئیس‌جمهوری مصر، از مردم کشورش خواست تا وزن خود را کاهش دهند. 

رئیس‌جمهوری مصر، در برنامه‌ای که در اوایل ماه جاری میلادی برگزار شد، از شمار افراد دارای اضافه‌وزن در کشورش انتقاد کرد و گفت که مردم بهتر است حواس‌شان به سلامتی‌شان باشد. وی خواستار تمرکز بر برنامه‌های سلامت در مدارس و دانشگاه‌ها شد و به شبکه‌های تلویزیونی هشدار داد که اجاره ندهند مجریان یا مهمانان چاق مقابل دوربین قرار بگیرند. 

اما بسیاری از منتقدان السیسی معتقدند که او اشاره‌ای به ریشه مشکل نمی‌کند. قیمت مواد غذایی، به‌ویژه میوه و سبزی در مصر در پی اصلاحات سیاسی السیسی بسیار بالا رفته و در نتیجه مصرف غذاهای ناسالم برای مردم مقرون‌به‌صرفه‌تر است. 

البته در این‌که مردم مصر از چاقی رنج می‌برند هیچ شکی نیست. از هر سه مصری یک نفر مبتلا به اضافه‌وزن است که بنا به تحقیقات دپارتمان سلامت دانشگاه واشنگتن بالاترین نرخ در سراسر جهان به حساب می‌آید. این امر بدان معناست که ۳۶ درصد از بزرگسالان این کشور از چاقی رنج می‌برند که بالاترین نرخ در جهان به حساب می‌آید.

مصر عبدالفتاح السیسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر