کد خبر: 707113 A

ابراهیم کالین:

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه طی نشست خبری در مجتمع ریاست‌ جمهوری «بش‌تپه» آنکارا گفت که ارتش این کشور در ادلب باقی خواهد ماند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه طی نشست خبری در مجتمع ریاست‌ جمهوری «بش‌تپه» آنکارا گفت: «۱۲ نقطه دیده‌بانی در منطقه ادلب داریم. بر اساس توافق سوچی حضور نظامی خود در این منطقه را تقویت می‌کنیم. نیروهای ما در ادلب باقی می‌مانند. با کمک نیروهای بومی امنیت و ثبات را در حومه ادلب برقرار خواهیم کرد.»

وی افزود: « عقب‌نشینی، ضعف و توقف در مبارزه با داعش به هیچ وجه مطرح ندارد. این هفته هیئتی نظامی از آمریکا به ترکیه می آید و درباره هماهنگی لازم با همتاهای ترک خود مذاکره خواهند کرد.»

کالین ادامه داد: «ترکیه، مبارزه با تروریسم را قاطعانه ادامه خواهد داد. بحث تایید یا اجازه از رژیم‌صهیونیستی و هیچ دولت دیگری در این زمینه مطرح نیست. تاکنون اجازه نقض حقوق بین‌المللی را نداده‌ و در آینده نیز نخواهیم داد.»

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اضافه کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۹ به دعوت «رجب طیب اردوغان» همتای ترک خود به آنکارا خواهد آمد.

ترکیه ابراهیم کالین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر