کد خبر: 707037 A

امارات متحده عربی امروز- دوشنبه- اعلام کرد که هیأت این کشور در ژنو بیانیه‌ای را درباره دختر حاکم دبی به دفتر اقدام ویژه کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد تقدیم کرده است.

 به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، ‌وزارت خارجه امارات با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هیأت این کشور در ژنو بیانیه‌ای را درباره «لطیفه» دختر «محمد بن راشد آل مکتوم» حاکم دبی به دفتر اقدام ویژه کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ارائه داده است. 

سازمان عفو بین الملل در سپتامبر گذشته بیانیه‌ای را صادر کرد مبنی بر اینکه لطیفه پس از دستگیری هنگام فرار از امارات برای بار دومین بار، در مکان نامعلومی بازداشت شده است.

 سازمان دیده بان حقوق بشر در ماه می اعلام کرد که مقام‌های امارات باید بلافاصله محل سکونت شیخ لطیفه را مشخص کرده و وضعیت قانونی او را روشن کنند. در این بیانیه با اشاره به اینکه شواهد موجود حاکی از آن است که شیخ لطیفه آخرین بار در بازداشت مقام‌های امارات مشاهده شده است، تاکید شده بود که عدم مشخص شدن مکان این دختر و سرنوشت او مخفی شدن اجباری به شمار می‌آید. 

روزنامه گاردین نوشت که زندگی بن راشد آل مکتوم مملو از حوادثی است که فقط عده اندکی از آن خبر دارند و مهم ترین این حوادث تلاش دخترش برای فرار در ماه مارس ۲۰۱۸ است.

دختر امارات حاکم دبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر