کد خبر: 706833 A

نخست وزیر انگلیس از نیروهای نظامی این کشور به دلیل جلوگیری از نفوذ روسیه به آب‌های منطقه­‌ای و حریم فضائی انگلیس تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از النشره،‌ «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس، از ارتش این کشور برای مقابله با تهدیدهای روسیه در حوزه منابع آبی و حریم هوائی لندن تقدیر و تشکر کرد. وی همچنین از سربازان کشورش به دلیل ایفای نقش مهم در پاکسازی منطقه «سالیزبوری» از مواد سمی «نوویچوک» تشکر و سپاسگزاری کرد.

می در پیام تبریک خود به سربازان ارتش انگلیس به مناسبت سال نوی میلادی گفت: «شما نقش مهمی را در پاک‌سازی خیابان­‌های سالیزبوری از مواد سمی عامل اعصاب نوویچوک، ‌حمایت از آب­‌ها و حریم هوائی انگلیس در مقابل تهدیدهای روسیه ایفا کردید».

وی بر سهم بسزای نظامیان انگلیس در تقویت و تحکیم مواضع متحدان این کشور در اروپای شرقی و مشارکت آنان در مبارزه علیه داعش در چارچوب ائتلاف بین‌المللی تاکید کرد.

می گفت: «ارتش انگلیس در کنار ارتش فرانسه و آمریکا در سوریه با تروریست­‌ها جنگید». وی در پیام تبریکش به نظامیان تأکید کرد که شما بار دیگر به مقابله با تجاوز جدید و کسانی که قانون بین‌المللی را نقض می‌­کنند، خواهید پرداخت. وی گفت که شما باید به کار خود افتخار کنید، کشور نیز به همه شما افتخار می­‌کند.

نخست‌وزیر انگلیس از اعتماد خود به ارتش انگلیس برای مقابله با چالش­‌های جدیدی سخن گفت که در سال جدید به وجود خواهد آمد.

انگلیس ترزا می‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر