کد خبر: 706802 A

پادشاه اردن:

پادشاه اردن تأکید کرد که روابط با سوریه به حالت قبل باز می­‌گردد و امان امیدوار است اوضاع در عراق به شکل قابل ملاحظه‌­ای بهبود ­یابد.

به گزارش ایلنا به نقل از رأی الیوم، «عبدالله دوم» پادشاه اردن در جمع خبرنگاران گفت که روابط ما با سوریه به همان شکل قبل باز خواهد گشت، برای این کشور آرزوی خیر می­‌کنیم و امیدواریم که اوضاع عراق نیز بهبود یابد، ما برای گشایش بازار تولیداتمان همواره با آنها در تماس هستیم، ‌نخست‌وزیر تا قبل از پایان سال از بغداد دیدار خواهد کرد.

اردن امیدوار است که ثبات سوریه و عراق به بهبود شرایط سخت اقتصادی سخت این کشور از طریق بازسازی و بازگشائی  مرزها به روی صادرات اردن کمک کند.

پادشاه اردن تأکید کرد: «وقفه صدور گاز مصر مشکل بزرگی برای اردن ایجاد کرد و در حال حاضر فعالیت خود را برای اتصال مجدد به شبکه گاز مصر از سر گرفته است».

پادشاه اردن با بیان اینکه کشورش فرصت‌­های بزرگی در اختیار دارد، گفت‌: «توپ در حال حاضر در زمین دولت و نیروهای سیاسی است و جامعه از آن استفاده می‌کند».

 ملک عبدالله تاکید کرد که برخی کارشناسان از تمرکز بر اصلاح اقتصادی بر اساس اصلاح سیاسی صحبت می­‌کنند حال آن که به ظاهر فراموش کرده­‌اند که ما فرایند طولانی مدتی از اصلاح را پیاده و قانون انتخاب توافقی سال ۲۰۱۶ را استخراج کردیم و همه آن را تایید کردند».

وی گفت: «انتخابات کاملا شفاف بود و نهادهای بین‌المللی از شفافیت آن تقدیر کردند».

پادشاه اردن تأکید کرد که مردم این کشور آماده برقراری دموکراسی هستند اما نیروهای سیاسی باید خود را آماده کنند.

ملک عبدالله در پایان افزود: «کشور امروز به کسانی نیاز دارد که با شجاعت و راستی کار کنند نه این‌که خود را پشت دفترها و عناوین پنهان کنند». 

پادشاه اردن روابط اردن و سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر