کد خبر: 706773 A

سرپرست جدید وزارت دفاع آمریکا از جولای ۲۰۱۷ معاونت وزارت دفاع را برعهده داشته است. وی پیش از آن‌که در بدنه دولت آمریکا فعالیت کند به مدت ۲۳ سال در شرکت بوئینگ مشغول به کار بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری بی‌بی‌سی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا روز گذشته -یکشنبه- «پاتریک شاناهان»، معاون وزیر دفاع، را به‌عنوان سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا منصوب کرد. وی بناست جای «جیمز ماتیس» وزیر دفاع مستعفی ایالات متحده،‌ را بگیرد.

ماتیس پس از آن‌که ترامپ اعلام کرد که نیروهای آمریکا را از سوریه خارج خواهد کرد، از سمت خود استعفا داد. ترامپ سه روز بعد شاناهان را به‌عنوان جانشین او منصوب کرد. 

شاناهان، اهل واشنگتن، از جولای ۲۰۱۷ معاونت وزارت دفاع را برعهده داشته است. وی پیش از آن‌که در بدنه دولت آمریکا فعالیت کند به مدت ۲۳ سال در شرکت بوئینگ مشغول به کار بوده است. شاناهان اخیرا به‌عنوان معاون ارشد شرکت بوئینگ در بخش زنجیره تامین و عملیات‌ها منصوب شده بود.

وی در دوران کارش در بوئینگ، معاون ارشد برنامه‌های تبلیغاتی این شرکت هوایی بود و ریاست بخش‌های مختلف تسلیحاتی و هواپیمایی را نیز بر عهده داشته است. ساخت سامانه دفاع میان‌برد موشکی زمین‌‌محور که قابلیت تعقیب و نابودی موشک‌های بالستیک را دارد و همچنین توسعه بالگردهای جنگی آپاچی و آسپری از نقاط مثبت و ممتاز دوران کاری شاناهان در بوئینگ است. 

چنانچه شاناهان به‌عنوان جانشین دائم ماتیس نامزد شود، سابقه‌اش به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین دلالان دفاعی به بحث‌های بسیاری دامن خواهد زد. 

 

جیمز ماتیس دونالد ترامپ پاتریک شاناهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر