کد خبر: 706618 A

روزنامه نگار فرانسوی:

روزنامه نگار فرانسوی و مدیر مسئول پایگاه نظرسنجی «مدیا پارت» با انتقاد شدید از موضع پاریس در قبال قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی و جنایت­‌های جنگی عربستان در یمن، ادامه روابط طبیعی با ریاض و رژیم حاکم بر آن را شرم‌آور توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «ادوی بلینل» روزنامه‌نگار فرانسوی و مدیر مسئول سایت نظر سنجی «مدیا پارت» در مصاحبه با شبکه «فرانس ۲۴» ادامه روابط طبیعی فرانسه با عربستان سعودی را غیر قابل قبول دانست و حاکم فعلی این رژیم را قاتل و جنایتکار توصیف کرد.

این روزنامه‌نگار فرانسوی گفت: «محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی علاوه بر قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد، ‌تمام مخالفان و فعالان حوزه حقوق بشر را به شدت سرکوب می­‌کند و شکنجه و تجاوز به زنان فعال در حوزه حقوق بشر نیز گواه این مدعاست».

در همین زمینه «کریستین اکرانت» نویسنده و روزنامه‌نگار مشهور فرانسوی نیز به مناسبت انتشار کتاب جدیدش با عنوان «شاهزاده مرموز سعودی ... محمد بن سلمان» گفت: «پشت چهره شاهزاده جوان سعودی اصلاح‌طلب که خود می­‌کوشد به این گرایش تظاهر کند، ابهام و تناقض­‌های فراوانی وجود دارد».

وی افزود: «بن‌سلمان حاکم جامعه­‌ای است که بیشترین میزان  سرکوب و اختناق را به خود اختصاص داده است. آزادی بیان و اندیشه به شکل نادری در تنگنا قرار دارد که از زمان ولیعهدی این شاهزاده جوان روز به روز بر شدت آن افزوده می­‌شود به گونه­‌ای که قدرت حاکم با توسل به سیاست مشت آهنین هر صدای مخالفی را سرکوب می‌­کند».

 

محمد بن‌سلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر