کد خبر: 705102 A

روزنامه تایمز انگلیس زندگی مهاجران و پناهندگان در مراکز یونان که به منظور پناه دادن آنها تعبیه شده است را بسیار سخت و دشوار توصیف کرد و آن را نشان‌دهنده شکست اتحادیه اروپا در موضوع مهاجرت و مهاجران دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از النشره، روزنامه تایمز انگلیس با سخت توصیف کردن زندگی مهاجران در مراکز پناهندگان در یونان هشدار داد که مهاجران در این مراکز از خدمات برق، سیستم گرمایشی و آب گرم برخوردار نیستند، دسترسی به خدمات پزشکی نیز برای آنان بسیار سخت و دور از دسترس است و در میان خاک و خاشاک و در میان جانوران موذی مانند موش زندگی می‌کنند. 

این روزنامه انگلیسی تاکید کرد که توافق اروپا در انجام ماموریت خود که به پناه دادن یک میلیون و ۲۰۰ هزار مهاجری که از طریق دریا و جزایر یونان  متعهد شده بود و نیز طرح توقف فعالیت قاچاقچیان در ترکیه کاملا شکست خورد. 

روزنامه تایمز نوشت: «هیچ کس نه اتحادیه اروپا و نه ترکیه و نه حتی یونان نمی‌خواهد به شکست اعتراف کند. فقط مهاجران هستند که به این حقیقت اعتراف می‌کنند. نزدیک به ۱۲ هزار نفر در اردوگاه‌هایی به صورت فشرده زندگی می‌کنند که مجموع ظرفیت آنها از شش هزار نفر فراتر نمی‌رود».

اتحادیه اروپا مهاجران روزنامه تایمز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر