کد خبر: 704145 A

عربستان با رد موضع اخیر مجلس سنا درباره پرونده قتل روزنامه‌نگار سعودی منتقد اعلام کرد این حادثه جنایت فجیع بیانگر سیاست ریاض و خط مشی سیاستگذاران آن نخواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، خبرگزاری عربستان سعودی اواخر روز گذشته به نقل از یک مقام مسئول در وزرات خارجه این کشور اعلام کرد: «ریاض موضع اخیر مجلس سنای آمریکا و ادعاها و اتهام­‌های بی‌پایه و اساس آن را رد کرده و دخالت آشکار در امور داخلی خود می‌­داند به نوعی که نقش عربستان در دو سطح داخلی و بین‌المللی را کمرنگ جلوه می‌­دهد».

وی افزود: «پیش از این نیز تأکید شده که حادثه قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار شهروند سعودی جنایت غیرقابل قبولی است که نشان‌دهنده سیاست ریاض و رویکرد سیاستگذاران آن نخواهد بود».

وی همزمان هر نوع تلاشی را برای خروج این پرونده از مسیر عدالت در عربستان رد کرد.

مجلس سنا پنج‌شنبه گذشته برای پایان دادن به حمایت نظامی آمریکا از عربستان در جنگ یمن و مسئولیت «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی رای داد و این موضوع به نوعی توبیخ بی‌سابقه­‌ای برای «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به شمار می‌­رود.

این مقام مسئول گفت: «عربستان امیدوار است که قربانی این جدال سیاسی داخلی در آمریکا نشده و پیامدهای آن گریبان‌گیر روابط استراتژیک مهم و دو جانبه نشود».

سنا عربستان خاشقجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر