کد خبر: 702649 A

اعضای اتحادیه اروپا پیش از آغاز نشست شورای امنیت درباره پایبندی ایران به توافق هسته‌ای در بیانیه‌ای ضمن تایید انجام تعهدات ایران در برجام از تهران خواستند که آزمایش موشکی خود را متوقف کند.

به گزارش ایلنا به نقل از واشنگتن‌پست، هشت کشور عضو اتحادیه اروپا بر تعهد خود به توافق هسته‌ای ایران تأکید کرده و از تهران خواستند تا «فعالیت‌های منطقه‌ای بی‌ثبات‌کننده» خود به ویژه در زمینه آزمایش‌ موشک‌های بالستیک را متوقف کند.

در بیانیه‌ای که از سوی نماینده این اتحادیه در جلسه امروز شورای امنیت قرائت شد، تاکید شده است: «این‌که ایران همچنان به اجرای تعهدات مربوط به توافق هسته‌ای خود ادامه می‌دهد، مورد تایید است.»

اروپایی‌ها هشدار دادند که فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک شامل «آزمایش موشک‌های با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای و انتقال موشک‌ها، فن‌آوری موشکی  و قطعات موشکی»، قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض خواهد کرد.

سفرای بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، لهستان، سوئد و انگلیس در بیانیه‌ای پیش از آغاز  نشست روز چهارشنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد پایبندی ایران به توافقنامه هسته‌ای ۲۰۱۵ و قطعنامه ۲۲۳۱، این بیانیه را صادر کردند.

مایک پومپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده هم در این نشست سخنرانی کرد.

اتحادیه اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر