کد خبر: 702541 A

دادستان عمومی پاریس:

دادستان عمومی پاریس اعلام کرد که عامل حمله استراسبورگ، دارای سابقه کیفری است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادستان عمومی پاریس با اعلام این‌که عامل حمله استراسبورگ دارای سابقه کیفری است، گفت که وی پیش از این ۲۷ بار در فرانسه، آلمان و سوئیس محکوم شده است.

به گفته این مقام قضایی، عامل این حمله، در حین انجام عملیات فریاد «الله اکبر» سر داده است.

به گزارش یورونیوز، در پی تیراندازی مرگبار سه‌شنبه شب در استراسبورگ واقع در شمال شرق فرانسه، دولت این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد.

«کریستف کاستانر» وزیر کشور فرانسه از افزایش کنترل مرزها، به ویژه مرز آلمان خبر داده است. همچنین کنترل‌ها در بازارهای کریسمس در فرانسه افزایش یافته است.

وی همچنین گفت که گشت‌ نیروهای ارتش را در سراسر فرانسه به عنوان راه حلی مکمل افزایش می‌دهد. کنترل مرزی با آلمان به دلیل موقعیت مرزی شهر استراسبورگ در صدر توجه پلیس است. احتمال داد می‌شود که مهاجم به آلمان بگریزد.

به گفته وزیر کشور فرانسه، سه‌شنبه شب نیروهای امنیتی و مهاجم دو بار با یکدیگر مواجه شدند و تبادل آتش کردند. با این حال این مرد توانسته است از دست پلیس فرار کند. مهاجم دارای سابقه محکومیت در فرانسه و آلمان بوده است و هم اکنون ۳۵۰ نیروی پلیس برای یافتن او بسیج شده‌اند.

به گفته مقام‌های فرانسه، مهاجم یک مرد ۲۹ ساله با نام شریف.س متولد و ساکن شهر استراسبورگ است. او هنگام حمله یک چاقو و یک سلاح گرم به همراه داشت. فرماندار منطقه گفت که این نام فرد در فهرست افراد تحت تعقیب قرار داشته است. گفته می شود که وی از ماه آگوست به اتهام سرقت و اقدام به قتل تحت تعقیب پلیس بود.

حمله استراسبورگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر