کد خبر: 701365 A

الجبیر:

وزیر امور خارجه عربستان سعودی در واکنش به حکم دادستان ترکیه مبنی بر دستگیری ۲ مقام ارشد سعودی در ماجرای قتل خاشقچی ضمن رد اتهامات گفت: ما شهروندان‌مان را تحویل نمی‌دهیم.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «عادل الجبیر» وزیر امور خارجه عربستان سعودی امروز -یکشنبه-، پس از صدور حکم دستگیری ۲ مقام ارشد عربستان سعودی از سوی دادستان کل استانبول، درخواست استرداد مظنونان در قتل جمال خاشقچی روزنامه‌نگار  سعودی را رد کرد.

مقام‌های ترکیه هفته گذشته اعلام کردند که دفتر دادستان به این نتیجه رسیده است که «سوءظن قوی» وجود دارد که سعود القحطانی، معاون نخست وزیر سابق محمد بن سلمان، و ژنرال احمد العسیری، معاون وزارت اطلاعات خارجی، از برنامه‌ریزان قتل ۲ اکتبر خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول بوده‌اند.

عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، در نشست خبری حاشیه اجلاس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های خلیج فارس در ریاض در مورد حکم بازداشت این دو نفراظهار داشت: «ما شهروندان‌مان را تحویل نمی‌دهیم.»

ماه گذشته، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده ۱۷ سعودی‌ از جمله قحطانی را به خاطر نقش داشتن در قتل خاشقچی تحریم کرد.

الجبیر از تأیید یا انکار اینکه آیا این مردان در حال حاضر بازداشت شده‌اند، خودداری کرد و پاسخ به این سوال را به دادستان کل سعودی ارجاع داد.

الجبیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر