کد خبر: 700654 A

پلیس فرانسه اعلام کرد که صبح امروز-شنبه- ۲۷۸ نفر را قبل از تظاهرات جلیقه زردها در میان نگرانی‌ها از اقدام‌های خشونت‌آمیز بازداشت کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، نیروهای ضد شورش پلیس فرانسه امروز با جلیقه زردها که تظاهرات جدیدی را علیه رئیس‌جمهوری این کشور راه انداخته‌اند، در خیابان شانزه لیزه پاریس درگیر شدند.

پلیس فرانسه اعلام کرد که صبح امروز ۲۷۸  نفر را قبل از تظاهرات جلیقه‌زردها در میان نگرانی‌ها از اقدام‌های خشونت‌آمیز بازداشت کرده است.

آثار مهم باستانی و فروشگاه‌ها در پاریس بسته شده‌اند. این در حالی است که پس از وقوع بدترین شورش‌ها طی هفته گذشته در پاریس هزاران نفر از نیروهای پلیس در خیابان‌ها مستقر شده‌اند.

یک منبع آگاه از این عملیات به خبرگزاری فرانسه گزارش داد که دست کم ۳۴ نفر به دلیل زدن ماسک، همراه داشتن چکش، سنگ و ابزارهای دیگر برای حمله احتمالی دستگیر شده‌اند.

فرانسه در پایان هفته گذشته با اعمال خشونت‌آمیزی مواجه شده و شاهد سوزاندن ۲۰۰ خودرو و تخریب بنای باستانی طاق نصر بوده و دولت «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه با بدترین بحران ممکن روبه‌روست.

«کریستف کاستانر» وزیر کشور فرانسه گفته بود که پیش‌بینی می‌شود فقط چند هزار نفر در تظاهرات پاریس شرکت کنند حال آن که  هشت هزار نفر در پایان هفته گذشته در این تظاهرات شرکت کردند اما وی از وجود افرادی به اصطلاح خشن افراطی در بین آنها سخن گفته بود.

کاستانر با اشاره به تظاهرات جلیقه زردها که مردم فرانسه ابتدا در اعتراض به سیاست مالیات و اجتماعی دولت آغاز کردند، اما به سطح دیگر خواسته‌ها و اعتراض‌ها کشیده شد، گفت: «سه هفته اخیر شاهد ظهور توحشی بوده‌ایم که از سیطره عاملان آن خارج شد».

وزیر کشور فرانسه تأکید کرد که در برخورد با هیچ یک از عاملان افزایش تنش و هرج و مرج، کوتاهی نخواهد کرد.‎

پاریس دستگیری جلیقه زردها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر