کد خبر: 698977 A

برایان هوک:

رئیس گروه اقدام ایران گفت: رهبران اروپایی باید تحریم‌های جدیدی را علیه برنامه موشکی بالستیک ایران وضع کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از واشنگتن اگزمینر، «برایان هوک» رییس گروه اقدام ایران امروز-دوشنبه- با اشاره به فشار حداکثری «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری ایالات متحده علیه ایران، گفت: «باید رهبران اروپایی تحریم‌های جدیدی را علیه برنامه موشکی بالستیک ایران وضع کنند.»

وی افزود: «دوست داریم تحریم‌های اتحادیه اروپا را که برنامه موشکی ایران را هدف قرار می‌دهند، ببینیم.»

هوک این سخنان را در راه رفتن بهبرکسل برای شرکت در نشست دیپلمات‌های بلندپایه ناتو مطرح کرد.

این نشست که تنها چند روز پس از آزمایش موشک بالستیک توسط برگزار می‌شود، همچنین فرصتی ایت برای «مایک پومپئو» وزیر امور خارجه آمریکا تا در این رابطه با رهبران سه قدرت اصلی اروپایی که در مذاکرات توافق ۲۰۱۵ حضور داشتند، رایزنی کند.

وی با اشاره به فرانسه، آلمان و انگلیس مدعی شد: «وزیر امور خارجه در این سفر با همتایانش از سه کشور اروپایی، در زمینه آزمایش موشک‌های ایران و گسترش تسلیحات موشکی و تجاوز منطقه‌ای ایران، دیدارها و گفت‌وگوهای مستمری خواهد داشت. من معتقدم که ما در راستای ارائه پیشنهادی در بروکسل که مشخصات شرکت‌ها و اشخاصی به برنامه‌های موشکی ایران را تسهیل می‌کنند را مشخص می‌کند، به پیشرفت‌هایی خوبی رسیده‌ایم.»

رئیس گروه اقدام ایران مدعی شد: «ادامه آزمایش و گسترش موشک‌های بالستیک ایران نشان می‌دهد که توافق هسته‌ای  آنطور که برخی امیدوار بودند نتواسته رفتارهای حکومت ایران را کنترل کند. مستثنی کردن موضوع موشکی ایران از توافق هسته‌ای اشتباه بزرگی بود که یکی از دلایل اصلی خروج آمریکا از برجام هم محسوب می‌شود.»

برایان هوک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر