کد خبر: 698870 A

کاخ کرملین طی یادداشتی اعلام کرد که روابط دوستانه و شخصی رئیس جمهوری روسیه با ولیعهد سعودی اساس مصافحه‌ای است که دوربین‌های نشست گروه ۲۰ ثبت کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم،‌ این اظهارات «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه امروز- دوشنبه در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره مصافحه گرم و دوستانه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری این کشور با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در مقابل دوربین رسانه‌ها در نشست گروه ۲۰ درست همزمان با موج اتهام‌ها علیه این شاهزاده سعودی به دخالت در قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد عربستان مطرح شد. 

پسکوف با اشاره به اینکه پوتین پیش از این نیز با سران کشورهای دیگر نیز چنین مصافحه‌ای داشته است، گفت: «این موضوع روابط شخصی و نیکی را بازتاب می‌دهد که اساس همکاری‌های نتیجه‌بخش و دوجانبه را تشکیل می‌دهد».

سخنگوی کرملین بر آمادگی طرف سعودی برای تحقیق در مورد پرونده قتل خاشقجی و توجه و اهتمام مسکو برای گسترش روابط دوجانبه با ریاض و ادامه همکاری در عالی‌ترین سطح ممکن با سران عربستان تأکید کرد. 

پسکوف نشست پوتین با بن سلمان در بوینس آیرس را نتیجه‌بخش و مفصل توصیف کرد که به طور خاص به موضوع همکاری دو کشور در چارچوب توافق اوپک نظر داشته است. 

 

پوتین مصافحه بن سلمان کرملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر