کد خبر: 698770 A

ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا از کشته شدن یکی از عناصر مهم گروه تروریستی داعش که عامل اعدام نیروی آمریکایی در سوریه بود،‌ خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از رأی الیوم،‌ نیروهای ائتلاف بین‌المللی طی بیانیه‌ای از کشته شدن عنصر داعشی عامل اعدام سرباز آمریکایی خبر دادند.

اندکی قبل از انتشار بیانیه ائتلاف بین‌المللی،‌ سوریه ائتلاف را به حملات موشکی علیه مواضع نظامی وابسته به ارتش این کشور در ریف حمص متهم کرد. اما ائتلاف در پاسخ به پرسش خبرگزاری «فرانسه پرس» این موضوع را تکذیب و تأکید کرد که فقط حملات دقیق و هدفمندی را در «البادیه» سوریه داشته و طی آن یک عنصر مهم داعش به هلاکت رسیده است. 

«شان رایان» سخنگوی ائتلاف آمریکایی علیه داعش در پیامی الکترونیک اعلام کرد که نیروهای ائتلاف حملات دقیقی را علیه «أبو العمرین» عنصر مهم داعش و عامل قتل «پیتر کاسیگ» نیروی آمریکایی که در سال ۲۰۱۳ در سوریه ربوده شد و این گروه تروریستی فیلم سر بریدن او را منتشر کرد،‌ انجام داده است. 

رایان بلافاصله تأکید کرد که این عنصر داعشی کشته شده است. 

بنا به گفته سخنگوی ائتلاف بین‌المللی،‌ این حملات علاوه بر «أبوالعمرین» عناصر دیگری از گروه تروریستی داعش را که به صورت مستقیم در اعدام بسیاری از زندانیان دخالت داشتند،‌ مورد هدف قرار داد. 

رایان هیچ جزئیاتی از نقش این عنصر داعشی در سر بریدن کاسیگ ارائه نداد. 

گروه تروریستی داعش در ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۴ فیلمی را منتشر کرد که در آن فردی با ماسک و لباس سیاه در حال بریدن سر فردی است و به زبان انگلیسی می‌گوید: «این پیتر ادوارد کاسیگ آمریکایی است». 

پیتر کاسیگ سرباز آمریکائی در عراق بود اما ارتش را رها کرد و در داوطلبانه در بیمارستان‌های لبنان و ترکیه کار می‌کرد.

دوستان کاسیگ گفتند که او مسلمان شده بود و نام عبدالرحمن را برای خود انتخاب کرده بود. او در نوامبر ۲۰۱۳ ربوده شد.

ائتلاف بین‌المللی طی سال‌های گذشته صدها عنصر گروه تروریستی داعش را از جمله «أبو محمد العدنانی» در سال ۲۰۱۶ و «صلاح قرماط» و «سامی جدو» را که در انجام عملیات تروریستی نقش داشتند،‌ کشته است.

همچنین حمله ائتلاف در سال ۲۰۱۵ به قتل «محمد أموازی» عنصر داعشی انگلیسی معروف به «جهادی جان» منجر شد. 

نیروهای دموکرات سوریه تحت حمایت ائتلاف هزاران عنصر داعشی از جمله صدها خارجی را دستگیر کرده‌اند.

در ژانویه گذشته نیز این نیروها «کسندا کوتی» و «الشافعی الشیخ» دو عنصر انگلیسی وابسته به گروه چهار نفره «بیتلز» و نیز دو متهم دیگر در دستگیری و بریدن سر حدود ۱۰ گروگان به ویژه خارجی‌ها را از جمله «جیمز فلای» و «استفان سوتلاف» را دستگیر کردند. 

ائتلاف از سال ۲۰۱۴ مواضع گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه از جمله حمص شرقی و سواحل شرقی رود فرات را مورد حملات شدید قرار داد.

 

ائتلاف بین المللی عنصر داعشی پیتر کاسیگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر