کد خبر: 697709 A

حاشیه‌های نشست سران گروه ۲۰ توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نشست سران گروه ۲۰ در بوینس آیرس، علاوه بر گفت‌وگوهای جدی و دیدارهای مداوم، حاشیه‌های جالب‌توجهی نیز داشت. 

نخستین کسی که حتی پیش از ورود به آرژانتین خبرساز شد «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان، بود. پرواز وی، یک ساعت پس از بلند شدن از فرودگاه، مجبور به فرود اضطراری شد. 

merkel

merkel2

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه، در نیم‌کره جنوبی نیز نتوانست از دست «جلیقه‌زرد»ها فرار کند. رئیس کاخ الیزه و همسرش هنگام خروج از هواپیمای خود با باندی خالی مواجه شدند که چند مامور جلیقه زرد در آن حضور داشتند؛ جلیقه‌هایی که دلالت غریبی برای رئیس‌جمهوری فرانسه دارند.

اوضاع برای رئیس‌جمهوری چین نیز چندان بهتر نبود. در مراسم استقبال از هیئت چینی، ابتدا یک مقام گمنام چینی از هواپیما بیرون آمد، اما تیم استقبال او را با «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهوری چین، اشتباه گرفتند و شروع به نواختن سرود ملی این کشور کردند. این در حالی است که رئیس‌جمهوری چین و همسرش کمی بعد از هواپیما خارج شدند. 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، در دیدار با همتای آرژانتینی‌اش بار دیگر توجه‌ها را به خود جلب کرد. او که صدای گوشی ترجمه همزمانش اعصابش را به هم ریخته بود، گفت: «بدون این دستگاه حرف‌های او را بهتر می‌فهمم.» سپس دستگاه ترجمه را روی زمین انداخت. 

giphy

خوشحالی زایدالوصف «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه از دیدار با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان نیز توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرد. 

چهره بن سلمان هنگام عبور «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه، نیز به نوبه خود بسیار جالب‌توجه بود.  

2018-11-30T153055Z_1006459294_RC14C9448DF0_RTRMADP_3_G20-ARGENTINA-LEADERS

 

رجب طیب اردوغان ولادیمیر پوتین محمد بن سلمان دونالد ترامپ گروه ۲۰ امانوئل ماکرون شی جین پینگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر