کد خبر: 697626 A

ترزا می در دیدار با ولیعهد سعودی:

نخست‌وزیر انگلیس در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در آرژانتین با ولیعهد سعودی دیدار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، دفتر رسانه‌ای «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که وی در نشست‌های خود بر اهمیت اطمینان از محاکمه تمام عاملان جنایت وحشیانه قتل «جمال خاشقجی» رونامه‌نگار منتقد سعودی تأکید کرد.

می از «محمد بن سلمان» شاهزاده و ولیعهد سعودی خواست که کشورش تدابیر لازم برای حصول اطمینان از عدم امکان تکرار این حوادث ناراحت‌کننده در آینده را اتخاذ کند.

نخست‌وزیر انگلیس همچنین بر لزوم همکاری ریاض با مقام‌های آنکارا در زمینه انجام تحیق درباره قتل خاشقجی و تضمین شفافیت کامل برای تعیین عاملان اصلی این جنایت تأکید کرد. 

در این دیدار، دو طرف تحولات بحران یمن را بررسی و می تأکید کرد که جنگ یمن باید در سریع‌ترین زمان ممکن پایان یابد و به میلیون‌ها نفر که قحطی جان آنها را تهدید می‌کند،‌ کمک‌رسانی شود. 

نخست‌وزیر انگلیس به‌رغم این مسائل، بر حمایت لندن از امنیت عربستان سعودی و مقابله با تهدیدهای ناشی از به اصطلاح دخالت ایران در یمن تأکید کرد. 

پیش از این می متعهد شده بود که در دیدار با ولیعهد سعودی و مذاکره با او جدی بوده و بر دو موضوع قتل خاشقجی و بحران یمن تمرکز کند. 

دیدار می و بن سلمان درست زمانی که این شاهزاده سعودی با انبوه اتهام‌های جهانی در قبال موضوع خاشقجی، نویسنده روزنامه واشنگتن پست آمریکا و نیز عملیات ائتلاف عربی و کشتار هزاران شهروند بی‌گناه یمنی و ایجاد بحران انسانی بسیار خطرناک در این کشور روبه‌روست، صورت گرفته است.

 

گروه ۲۰ ترزامی محمد بن سلمان جمال خاشفجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر